Wpis z mikrobloga

Wpisujcie najbardziej denerwujące postawy, ja zaczynam:
- prawda zawsze leży po środku
- wyrwane z kontekstu treści/historycznego - w domyśle - jest taki kontekst, gdzie zbrodnie są spoko
- wolny rynek nigdy nie zawodzi, jeśli zawodzi to wina socjalistów
- socjalizm po prostu działa, jeśli nie działa to musi być to wina zbyt małej interwencji państwa
#neuropa
  • 49
- prawda zawsze leży po środku


@Ginden: Nie ma nic gorszego. Ktoś wrzuca filmik z żółtymi napisami, na którym człowiek znikąd pieprzy jakieś głupoty. Zniszczysz te jego tezy, każdą obalisz 10 argumentami, a każdy argument poprzesz 10 weryfikowalnymi źródłami, no nie zostawisz suchej nitki.

Po czym ktoś powie "No, wszystko co mówisz ma sens, ale prawda pewnie leży po środku, więc nie dajmy się zwariować, tamten może i się myli, ale
@Ginden: Postawa osoby która wyznaje "aBOtyzm" czyli na przykład- "Nie masz prawa wypowiadać się w tym temacie BO (jesteś) młody/żydem/masonen/pedałem, nie skończyłeś studiów / gówno wiesz o życiu itd, itp, etc.

I najgorsze jest to jest to bardzo powszechna postawa.
ALE MI NIGDY NIE ZDARZA SIĘ UŻYWAĆ ARGUMENTU AD PERSONAM,
JESTEM ŚWIĘTY ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- wolny rynek nigdy nie zawodzi, jeśli zawodzi to wina socjalistów

- socjalizm po prostu działa, jeśli nie działa to musi być to wina zbyt małej interwencji państwa


@Ginden: Czyli mówisz że jednak prawda leży po środku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ginden: Dorzucam jeszcze tych:
-"Suka nie da - pies nie weźmie"
-2 piwka przed podróżą autobusem to patologia - normalni ludzie nie piją alkoholu
-Rowerzyści mówiący na samochody "puszki" (co z miejsca pozwala stwierdzić, że taki nigdy nie prowadził samochodu)
-"Droga jest dla nas, rowerzyści na tory"
-Ludzie od zdrowego odżywiania, którzy nie myślą kategoriami zdrowe-szkodliwe, tylko naturalne-chemia. Fruktoza w soku owocowym dobra (nieważne że to nadal cukier), ale słodzik zły,
- wolny rynek nigdy nie zawodzi, jeśli zawodzi to wina socjalistów

- socjalizm po prostu działa, jeśli nie działa to musi być to wina zbyt małej interwencji państwa


@Ginden: patrząc na to, możnaby rzecz, że prawda leży po środku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bauaganov: co.

każdy powie troche prawdy i troche podkoloruje


@czlowiekbutelka: właśnie #!$%@? nie. I w tym cały problem. Jakiś fetysz z tą piwnicą masz? Z natury swojej profesji zależy mi na prawdzie obiektywnej, dlatego jestem #!$%@?, gdy w społeczeństwie panuje opinia, że prawda leży po środku, mimo że z dwóch stron dyskusji jedna kłamie, a druga mówi prawdę. Dotyczy to GMO, badań na zwierzętach, szczepionek, pseudonaukowych "terapii" i diet w