Wpis z mikrobloga

@husky83: przewyższa jeśli musisz kupić stary dom do przebudowy. Jak już masz stary dom to wtedy się opłaca przebudowa. Tylko oprócz nakładów finansowych jest jeszcze jeden duży minus - materiał. Nowy dom będzie miał mniejsze zapotrzebowanie na energię.
  • Odpowiedz
@husky83: @grim: @senq87: To jest świetny pomysł jak ktoś ma kasę a nie chce mieszkać na Wygnajewie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie klocki często stoją w świetnych lokalizacjach miasta blisko centrum. Wyjdzie drożej niż dom poza miastem ale masz dom w mieście. Jakbym miał kasę to tylko takie coś bym kupował. (ʘʘ)
  • Odpowiedz
Wyjdzie drożej niż dom poza miastem ale masz dom w mieście. Jakbym miał kasę to tylko takie coś bym kupował. (ʘʘ)


@Dorth: A co fajnego jest w domu w mieście, wśród tysięcy innych domów, przy całodobowym ruchu samochodów, zawsze jakiś hałas, spaliny, i niemal całkowity brak prywatności ? Co innego domek na wsi :) Ale to tylko moje zdanie ;)
  • Odpowiedz
@mateusz-skrzyniecki1: nie chodzi mi o to, tylko patrząc po oknach, drzwiach garażowych - wszystko to zostało zmienione w ścianach nośnych. Domyślam się że fundamenty zostały ale wybicie tak dużej dziury w ścianie nośnej żeby zrobić garaż? Czym to wzmocniono? EDIT Chociaż teraz jak patrzę to zmyliła mnie perspektywa. Jest to możliwe. Ciekawe jak wygląda wnętrze,, bo oni jest dużo bardziej interesujące.
  • Odpowiedz
@husky83: Twoje dzieci nie są skazane na towarzyskie wygnanie i uzależnione od tego czy je zawieziesz do kolegów czy nie a ty możesz pojechać rowerem do pracy.. to tylko przykłady zalet nie mieszkania na zadupiu :D
  • Odpowiedz
@Adass: mam porównanie mieszkania na wsi i w mieście - i osobiście dla mnie bilans plusów i minusów jest zdecydowanie na korzyść mieszkania na wsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@husky83: Jaki ruch? Takie domki są bocznych uliczkach i nie ma tam praktycznie ruchu. ;) Brak prywatności? Masz w większości w pełni zagospodarowaną działkę z pełnym nasadzeniem drzew. Na wsi trzeba czekać kilkanaście lat żeby to tak wyglądało.
Wszędzie masz blisko i tak jak @Adass: wspomniał nie ma problemu z dojazdem gdziekolwiek. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chrzanić domek na wsi jak dla mnie. (
  • Odpowiedz
@husky83: W Gdyni z racji tego, że jest to młode miasto, połowa centrum jest pod opieką kuratora zabytków w tym 3/4 dzielnicy willowej i wtedy jest to jedyna możliwość, żeby przebudować dom. ( tak nawet niektóre kwadraty co mają 30-40 lat)
  • Odpowiedz
Jaki ruch? Takie domki są bocznych uliczkach i nie ma tam praktycznie ruchu. ;)


@Dorth: Ale hałas z głównych ulic i tak dociera

Brak prywatności? Masz w większości w pełni zagospodarowaną działkę z pełnym nasadzeniem drzew. Na wsi trzeba czekać kilkanaście lat żeby to tak
  • Odpowiedz