Wpis z mikrobloga

Mirki jaki system wgrać na starego lapka
Intel Core 2 Duo 2.00 GHz
2x2 GB RAM 800 MHz DDR2
Intel Graphics Media Accelerator X4500 HD graphics
Ma służyć do neta,jakiś słabych gierek raz kiedy
Na partycji mam viste 32 bity home basic chyba a na płytce 7 64 bity ultimate.Ale chętnie bym poeksperymentował z linuksem albo win8
#pcmasterrace #laptopy #windows #linux
  • 22
@Kutazzz: Masz 4GB RAM czyli system 64-bitowy. Słaba grafika Intela, której wsparcie dla Linuxa jest żadne więc pozostaje Ci Windows. Z tym, że skoro laptop do nowych nie należy, to raczej bym Ci polecał Windows 7, bo sterowników do Win8 to pewnie wtedy nie tworzono. Powodzenia.
@Kutazzz: To nie ważne. System 32 bitowy będzie Ci adresował max 3GB, i w tych 3GB zje na grafikę intela. 64 bitowy po prostu zje z 4GB a nie z 3ch. Chociaż to też nie do końca tak jak mówisz, bo w takim Windows pamięć jest przydzielana dynamicznie, a nie rezerwowana. Nie wiem jak w wypadku systemu Linux, ale jeżeli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem, który lubi rozwiązywać problemy nie istniejące na
@Kutazzz: Mam identycznego :P to Thinkpad R61? :))

Uzywam X86_64 Manjaro 15.12 KDE. Dziala bardzo dobrze, nawet nie musialem dodawac osobno repo nonfree i instalowac sterow do Intel WLAN recznie.

Wszystko bylo od bata a system jest demonem predkosci (tak nawet z KDE) w porownaniu do czystego Win7 Pro z ustawieniem Performance.
@TypowyNerd: Ta, a później będzie płakał bo mu nic nie działa.
@Kutazzz: Jeżeli zależy Ci na przyzwoitym działaniu desktop-a nie używaj Linuxa, tam nawet Adobe flash nie ma żadnej akceleracji odtwarzania wideo, nie wspominając, że jest w starych wersjach.
@Kutazzz: Bez roznicy CPU, GPU i ilosc RAMu mamy taka sama. Ja dodatkowo mam jeszcze karte Wi-Fi od Intela do ktorej trzeba najczesciej dogrywac osobno firmware/sterowniki.

W przypadku Manjaro byly juz po instalacji wiec polecam. X86_64 15.12 KDE Manjaro.
@Kutazzz:

Gdy bedziesz instalowac Manjaro to nie instaluj go przez instalator o nazwie Calmare czy cos takiego.

Nie posiada on opcji utworzenia LVM. Uzyj po prostu installer badz CLI installer przy czym pamietaj by zaznaczyc, ze chcesz LVM i najlepiej osobna partycje Home.