Wpis z mikrobloga

Ja pierdykam, szukanie mieszkania do kupna we #wroclaw to jest katorga. Sami kurna Janusze sprzedaży, topografii miasta, 10 razy gorsi niż Mirek Handlarz. "Panie, student płakał jak się wyprowadzał" powinni mówić jeszcze na koniec, to by dopełniło obrazu.

Perełki z ostatnich kilku dni:
- Wysyłam zapytanie o mieszkanie, w odpowiedzi dowiaduję się że "właścicielka się rozmyśliła, bo ma kredyt we frankach i jej się teraz nie pyli sprzedawać" -
- Mieszkanie będzie ciężko obejrzeć, bo mieszkają tam lokatorzy, z którymi jest "utrudniony kontakt"
- W odpowiedz od brokera na podesłanie mieszkań do 300 tyś zł otrzymałem listę 12 lokali, z których 11 kosztowało powyżej 350 tyś zł
- W odpowiedzi na prośbę o budynki z windą lub parter otrzymałem ZERO mieszkań spełniających te kryteria, za to kilka innych
- No i perełka z wczoraj: zawsze mnie bawią te opisy mieszkań napisane dla debili gdzie to Psie Pole jest określane mianem "BLISKO CENTRUM ONEONEONE!!!!1". Czytam zatem kolejnego kwiatka: "EKSKLUZYWNY APARTAMENT W PRESTIŻOWEJ OKOLICY". Lokalizacja:



Ogólnie jest tak, że połowa ogłoszeń jest nieaktualna, kolejna ćwierć zawiera ściemę, wśród pozostałych można czegoś faktycznie szukać. Przez tydzień, przeglądając oferty codziennie na różnych portalach obejrzałem jedno mieszkanie.

#nieruchomosci #gorzkiezale
  • 55
@ludex: W Warszawie jest to samo. Poszukiwanie mieszkania do kupna daje instant raka. Nie pojmuję również zawodu pośrednika nieruchomości. Oni chcą kilkanaście tysięcy za wrzucanie ogłoszenia na otodom i gumtree. Często nie mają pojęcia od ofertowanej nieruchomości, albo przeklejają ogłoszenia które są dawno nieaktualne. Poza tym czemu ja mam płacić te 2,5% prowizji dla pośrednika, skoro on wykonuje pracę na rzecz właściciela mieszkania, któremu nie chce się wrzucać ogłoszeń. Mnóstwo ogłoszeń
@Iudex: Co prawda daleko, ale poszukaj przy ulicy krzyckiej, wałbrzyskiej i czekoladowej.

Masa nowych inwestycji została ukończona i chyba nie mają takich tragicznych cen :P
@Iudex: tak tylko a propos brokera. Spokojnie, jesli trafiles na dobrego, to wie co Ci wyslal. Chyba ze trafiles na idiote. Ja, jesli klient chce mieszkania do danej kwoty, oferuje te, ktore transakcyjnie zamkna sie w kwocie oczekiwanej przez klienta. Posrednik czesto juz dane mieszkania negocjowal.
"EKSKLUZYWNY APARTAMENT W PRESTIŻOWEJ OKOLICY"


@Iudex: Może pisanie że Gaj to prestiżowa okolica to przesada, w ogóle jedyna prestiżowa okolica jak dla mnie we Wrocławiu to są Krzyki-Borek okolice Sudeckiej... w każdym razie (a) nie psioczyłbym na Gaj bo to baardzo wygodna lokalizacja i (b) "ekskluzywny apartament" = prawie na pewno to było mieszkanie na nowym gaju czyli na południe od Świeradowskiej... https://goo.gl/maps/eRWeqSLshKJ2

"o 50-150 tysięcy?"

Przy kwocie 300 tys o
"ekskluzywny apartament" = prawie na pewno to było mieszkanie na nowym gaju czyli na południe od Świeradowskiej...


@puexam: Otóż nie, było to mieszkanie dokładnie w jednym z tych bloków na Orzechowej.
@Iudex: generanie we Wrocławiu obecnie ciezko o mieszkania, w ciagu ostatniego roku ceny wynajmu podrozaly o jakies 15% poniewaz pootwieralo sie strasznie duzo nowych firm i Wroclaw przyciaga wielu pracownikow z innych miast. W najblizszej przyszlosci nie bedzie duzo lepiej, dlatego ja szukam dzialki najchetniej w Kobierzycach i chcialbym wybudowac wraz z kolegą (lub kims innym) bliźniaka. Tam jest liceum, są sklepy więc to nie takie zadupie jak np. Smolec, a