Wpis z mikrobloga

Mirasy problem mam z klientką.

Pani kupiła terrarium u mnie na aukcji. W treści napisane jest, że terrarium nie zawiera szyb, klientka nie dopatrzyła tego. Wysłałam jej terrarum bez szyb, wtedy oburzenie, gdzie szyby, pokazałam jej co i jak, ok, dopłaciła, dosłałam szyby. Wszystko byłoby ok - ALE.

Dzwoni do mnie po ok 10 dniach od otrzymania przesyłki która nie miała wad, bla bla bla. Dzwoni i krzyczy (na początku mówiła spokojnie, z czasem zaczęło się podnoszenie głosu), że terrarium jej napuchło, bo wsadziła tam węża z wilgotnym podłożem. I że chce reklamować, bo jej napuchło i rozkleja się, a napisane jest, że dla jeża, aagamy, gekona i węża. I ona wsadziła węża i terrarium nie jest zabezpieczone przed wilgocią.

To grzecznie tłumaczę, że terrarium jest drewniane i nie jest zabezpieczone przed wilgocią i ona nie pytała o to i nie poprosiła o to i w ogóle temet został całkowicie pominięty. To ona, że "na aukcji powinno być napisane, że nie ma zabezpieczenia przed wilgocią". No to grzecznie tłumaczę, że jak czegoś nie ma napisanego, to w domyśle nie jest zawarte w przedmiocie. Nie jest napisane, że nie można rzucać terrarium o ścianę, bo się połamie, nie ma napisane, że nie jest zabezpieczone przed wilgocią (bo nie jest to domyślne. Agamy, jeże czy nawet gekony i węże zbożowe tego nei potrzebują, bo nie żyją na wilgotnym podłożu a silikonw kwarędziach może się komuś nie podobać, więc nie jest to DOMYŚLNA opcja. Napisane jest, że nie ma szyb, a babka i tak tego nie zauważyła...

Więc teraz powiedziała mi, że oskarży mnie na każdym możliwym forum, gdzie tylko będzie mogła, zrobi mi złą opinię, gdzie tylko się da i że jest znaną terrarystką i że będę miałą przesrane, ogólnie rzecz ujmując.

Powiedzcie mi, czy może coś takiego zrobić? Jak to wygląda i kto ma rację? Bo troszkę się na nią zdenerwowałam ;(

#gadzibastion #prawo #logikarozowychpaskow #wtf
  • 99
  • Odpowiedz
@Khaleesi: Po prostu po to żeby ułatwić jej życie i być dobrym sprzedawcą. Kobieta pewnie wybrała to terrarium ze względu na dość niską cenę.. a teraz ma coś do niczego jej się nie będzie nadawało, a z czasem będzie tylko gorzej i może ona mieć jeszcze większę straty. Z tego wynika jej złość, pretensjonalność i jakieś nieprzyjemne sytuacje których wolelibyśmy jednak uniknąć. Pomyśl trochę w taki sposób, że jakby była
  • Odpowiedz
@Khaleesi: no chwila, sprzedajesz terrarium dla węża (czyli w domniemaniu do każdego, skoro precyzyjnie nie określiłaś), więc zapewnij, żeby było takie, jak opisujesz, a nie twierdzisz, że skoro nie było napisane, że nie jest zabezpieczone przed wilgocią, to nie musiało być. To jest podstawowa cecha produktu, jeśli napisałaś, że jest dla węży, więc wybacz, ale nie masz racji. I drewno niekoniecznie puchnie - bo to zależy jakie i jak jest
  • Odpowiedz
@Khaleesi: postaw się na jej miejscu.
1. Jesteś grażyną terrarystyki.
2. Szukasz na allegro bo patrz punkt 1.
3. Nie patrzysz na opis bo po co. Terrarium to terrarium, ma być plug and play ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. No dobra, nie doczytałam ale i tak dopłacę, spoko, moja wina.
5.
  • Odpowiedz
@Khaleesi: pozwij #!$%@?ę do sądu o pomówienia, straty moralne, nadwyrężenie wizerunku firmy, idź na zwolnienie chorobowe, do psychologa, kolejny pozew o szkody na zdrowiu, zawieś działalność, daj psychiatrze w łapę niech wystawi odpowiedni kwit, że nie nadajesz się do prowadzenia własnej firmy bo masz zrytą psychę przez chytrą babę i kolejny pozew łajzie o rentę. fuck you i korwinface po wszystkim jej wyślij :)
  • Odpowiedz
@Khaleesi: Gdyby była znaną terrorystką to by wiedziała co kupuje :D no proszę Cie. Kobieta musi się nie znać(choć jak ja się nie znam to się dopytam i dowiem) i grozi Ci żeby cię wyzyskać. Nawet jeśli nie ma czegoś w aukcji - dopytuję czy jest czy nie ma. Nawet jeśli jest opisane czy jest np. nowe i tak dopytam. Kobieta nie ogarnia tematu i myśli że coś ugra. Nie
  • Odpowiedz
@Khaleesi: pamiętaj jeszcze o jednej rzeczy - jeśli przyjmiesz reklamacje(bo musisz) i rozpatrzysz ją pozytywnie( mimo że nie powinnaś) to ona i tak prawdopodobnie cie obsmaruje, bo będzie czuła wyższość. Zrób wszystko zgodnie z procedurami reklamacji, ale nie bądz na siłę miła przyjmując na siebie zniszczony produkt.
  • Odpowiedz
jest znaną terrarystką


@Khaleesi: napisz jej, że jesteś znaną terrorystką, masz ostre narzędzia, jadowite zwierzęta i znasz jej adres ;)
  • Odpowiedz
@Khaleesi: Już widzę wypunktowano Ci to kilka razy. Przyłączam się do opinii, że na Twoim miejscu wymieniłabym terrarium i na przyszłość lepiej redagowała ogłoszenia. :)
  • Odpowiedz