Wpis z mikrobloga

Mirasy problem mam z klientką.

Pani kupiła terrarium u mnie na aukcji. W treści napisane jest, że terrarium nie zawiera szyb, klientka nie dopatrzyła tego. Wysłałam jej terrarum bez szyb, wtedy oburzenie, gdzie szyby, pokazałam jej co i jak, ok, dopłaciła, dosłałam szyby. Wszystko byłoby ok - ALE.

Dzwoni do mnie po ok 10 dniach od otrzymania przesyłki która nie miała wad, bla bla bla. Dzwoni i krzyczy (na początku mówiła spokojnie, z czasem zaczęło się podnoszenie głosu), że terrarium jej napuchło, bo wsadziła tam węża z wilgotnym podłożem. I że chce reklamować, bo jej napuchło i rozkleja się, a napisane jest, że dla jeża, aagamy, gekona i węża. I ona wsadziła węża i terrarium nie jest zabezpieczone przed wilgocią.

To grzecznie tłumaczę, że terrarium jest drewniane i nie jest zabezpieczone przed wilgocią i ona nie pytała o to i nie poprosiła o to i w ogóle temet został całkowicie pominięty. To ona, że "na aukcji powinno być napisane, że nie ma zabezpieczenia przed wilgocią". No to grzecznie tłumaczę, że jak czegoś nie ma napisanego, to w domyśle nie jest zawarte w przedmiocie. Nie jest napisane, że nie można rzucać terrarium o ścianę, bo się połamie, nie ma napisane, że nie jest zabezpieczone przed wilgocią (bo nie jest to domyślne. Agamy, jeże czy nawet gekony i węże zbożowe tego nei potrzebują, bo nie żyją na wilgotnym podłożu a silikonw kwarędziach może się komuś nie podobać, więc nie jest to DOMYŚLNA opcja. Napisane jest, że nie ma szyb, a babka i tak tego nie zauważyła...

Więc teraz powiedziała mi, że oskarży mnie na każdym możliwym forum, gdzie tylko będzie mogła, zrobi mi złą opinię, gdzie tylko się da i że jest znaną terrarystką i że będę miałą przesrane, ogólnie rzecz ujmując.

Powiedzcie mi, czy może coś takiego zrobić? Jak to wygląda i kto ma rację? Bo troszkę się na nią zdenerwowałam ;(

#gadzibastion #prawo #logikarozowychpaskow #wtf
  • 99
@Khaleesi: Nie znam cię, więc się wypowiem, bo większość tutaj komentujących to jakieś kółko wzajemnej adoracji.

Opis faktycznie mylący, bo w opisie jest mowa, że terrarium nadaje się m.in. dla węża bez precyzowania, więc kupujący ma prawo uznać, że jest przeznaczone do każdego rodzaju podłoża.

Jeżeli nie określasz jego konkretnych właściwości lub konkretnego zastosowania, to należy przyjąć ogólne właściwości takiego rodzaju przedmiotu, szczególnie gdy w opisie podano jego ogólne przeznaczenie.
@Mikimoto: Nie jest winna. Allegro jest na tyle fajną platformą, że możesz wysłać zapytanie, zadzwonić, dopytać. To nie gryzie. A jeśli taka obeznana i widzi na allegro terrarium z płyty MDF i nie wie, że to będzie kiepsko znosić wilgoć... to ja nie mam pytań. Kurde śmiać mi się chce z dwóch typów ludzi w tych komentarzach. Jedni to daliby się zapiąć od tyłu gdyby kupujący tylko zgłosił takie żądanie, a
@Khaleesi: jak jest znana terrarystka to powinna to wiedzieć. Ja jestem zupełnym amatorem, a przy pierwszej rozmowie z Tobą o terrarium dla kameleona dowiedziałem sie, ze jest różnica i trzeba wiedzieć jakie trerrarium dobrać. Masz dobrze opisane aukcje to nie powinnaś sie przejmować. Jak narobi Ci złej opinii to tylko wsród ludzi tej Pani pokroju. Mniej problemów. Czyli nie przegrasz nic.
@Khaleesi: spróbuj się z nią jakoś dogadać. Na pewno Ty masz więcej możliwości co mogłabyś zrobić z tym spuchniętym terrarium niż ona. Jednak to Twoje hobby, jej też, więc nie zatruwaj jej życia. Teraz kwestia tego żebyś była jak najmniej stratna - a nawet jak będziesz stratna o jakieś pieniądze to jesteś bogatsza o jakieś tam doświadczenia, no i o to że będziesz miała zadowoloną klientkę :P
@quizonmyface: jeśli uszkodzenie nie jest z winy kupującego, to ZAWSZE załatwiam to polubownie, nawe, jak na tym tracę. Wymieniam na nowe, wymieniam element, płacę za naprawę (szczególnie przy zniszczeniu przez kuriera). Jesli jednak klient zrobił coś, bo nie myśli i jest to ewidentnie jego wina, to dlaczego miałabym ja za to płacić? ;<