Wpis z mikrobloga

@zupa_z_kasztana: Jest możliwe, choć zazwyczaj mi wychodziły płaskie. Głównie obstawiam zbyt niską temperaturę i zbyt wysoką hydrację. I brak drożdży. Znalazłem przepis na chleb taki w stylu baltonowskiego, on powinien wyrosnąć bez kosza. Będę kiedyś próbował, ale na razie chciałbym w weekend litewski upiec.
@zupa_z_kasztana: O taki: http://adampiekarz.blogspot.co.uk/2014/12/chleb-polski-lata-70-90.html
Generalny problem jaki ja mam z chlebami jest taki, że nie potrafię w piekarniku zapewnić dobrego przewodzenia ciepła do chleba. Bezwładność cieplna piekarnika jest niemal zerowa, strata temperatury przy otwarciu drzwiczek duża, zimne ciasto w piekarniku ochładza go jeszcze bardziej, a grzałka z góry i nagrzane ścianki szybko zapiekają górę.
Przyjdzie moment, że kupię sobie kamień i będę piekł na nim, wtedy powinienem osiągnąć większą bezwładność i
@geuze: Całkiem ładnie! Mój wyglądał nawet podobnie, tylko za bardzo go spiekłam, ale następnym razem będzie lepiej. Garnka żeliwnego nie mam tylko i wyłącznie przez swoje lenistwo, ale planuję to ogarnąć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@geuze: u nas to samo, kupiliśmy szafkę na mąkę, ale już ziarno się nie mieści, więc teraz chcemy płytkie Stuva z Ikei, a potem jeszcze wisząca szafka. Może wtedy wystarczy.
@zupa_z_kasztana: @geuze:
kiedys kupilem sobie creuseta, swietny, ciezki jak diabel, ladny:) byla promocja,a le I tak jakies 120 ojro zaplacilem
chlebki piekne, podluzne rosly
ale w koncu zachcialo mi sie miec drugie naczynie zeliwne I znalazlem w hipermarkecie, piekne, okrogle, duze i ciezkie I za jedyne 30 euro
jedyny minus ze pokrywka nie nachodzi na garnek tak idealnie jak w creusecie, ale chleby wychodza cudne