Wpis z mikrobloga

@kosmaty2: @Ricx: erm nie... ilosc treningow okreslasz na podstawie tego jak sie czujesz, na ile mozesz sobei pozwolic itd...
Kolumna powtorzenia oznacza, ile w ciagu jednego treningu masz zrobic powtorzen ukladu bieg+marsz.
Czyli w pierwszym tygodniu na treningu masz siedmokrotnie odstawic combo minuta biegu + minuta marszu - co sumarycznie daje 14 min ruchu.
Nie radzilbym ciskac tego planu codziennie. Wydaje sie lekki latwy i przyjemny. Ale na regeneracje miesni,
@PurpleHaze: Dzięki za sprostowanie ale jednak spróbuje odpalać go codziennie przed pracą. W tej chwili robie 3xtyg. 1 godzina basenu (doszedłem do 100 szerokości) oraz 3xtyg. siłownia (różne partie naprzemiennie). Dało mi to tyle że mam mnóstwo siły rano więc przed pracą postanowiłem pobiegać. Zobaczymy jak wyjdzie będę na wykopie odliczał dni treningowe.
@kosmaty2: Rób trening 3 razy, tak jest optymalnie. Lepiej byłoby 4 ale wtedy musiałbyś dobrze zadbać o porządne rozciąganie. Oczywiście przy 3 biegach rozciąganie też jest obowiązkowe. Pamiętaj o tym bo po 2-3 tygodniach zaczniesz mieć problemy z bólem.
@kosmaty2: Słuchaj Mirków wyżej. Bieganie to wbrew pozorom bardzo kontuzjogenny sport. Bardzo łatwo przeciążyć organizm. Tym bardziej, że dodatkowo chodzisz na basen i siłownie.
@randall: Startuję codziennie biorąc pod uwagę w pierwszym tygodniu nie ma tego dużo. Po tygodniu, dwóch zobaczę co się będzie działo i ewentualnie skoryguję intensywność.
@kosmaty2: też zaczynałem z tym planem, ale po czasie mi się wszystko rozjechało i po 3 miesiącach potrafiłem już przebiec 10km :) teraz przez zimę wszystko bardzo zaniedbałem i zaczynam znów od zera i też zaczynam razem z tym :)

ważne, zebyś na samym początku nie przesadził - mała anegdotka:
kolega twierdził, ze takie bieganie po 14-20 minut można sobie wsadzić głęboko w poślady i biegał od samego początku po 5