Wpis z mikrobloga

Salam alejkum! ( ͡ ͜ʖ ͡)

Jakiś czas temu postanowiłem przerzucić się z zabugowanego Windowsa 10 na Linuksa. Po dość długim okresie zabawy różnymi dystrybucjami ostateczny wybór padł na #ubuntu 14.04. Nie tyle jestem jego wielkim fanem, co po prostu działa u mnie najmniej problematycznie. Każde inne distro (oprócz Mint Cinnamon) cechowało się znacznym tearingiem. Instalacja Comptona pomagała, ale nie do końca.
Co prawda w kwietniu wychodzi nowa wersja LTS, ale nie mam zamiaru tyle czekać. Dlatego mam do was kilka pytań/próśb, ponieważ sam mogę sobie nie poradzić.
1. Jak odciążyć Ubuntu? Demon prędkości to to nie jest... W celu wyłączenia zdębnych bajerów zainstalowałem CompizConfig Settings Manager oraz Unity Tweak Tool. Ale co konkretnie pozmieniać bądź wyłączyć?
2. Co zrobić by zmniejszyć pobór energii? Co prawda bateria w moim laptopie od dawna jest słaba, ale na Windowsie wytrzymywała ok. półtora godziny. Na Ubuntu zaś jedynie ok. 50 minut. W repozytorium jest Laptop Mode Tools, ale Google mówią też o TLP. Trzeba je jakoś konfigurować po instalacji?
3. Jak zmienić wygląd okienek i ikonek już wiem. Jest coś lepszego od Numix Circle? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Prawdopodobnie mógłbym dojść metodą prób i błędów do samodzielnej odpowiedzi na powyższe pytania, ale po prostu boję się jednego kliknięcia za dużo i zmarnowania całego dnia roboty.
#linux
K.....4 - Salam alejkum! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Jakiś czas temu postanowiłem przerzucić się ...

źródło: comment_OntQKJxj3ErXuOrzlwlxfGnFD7Fy3ZKa.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@fervi: ja to wiem, ale czy nie jest to zabugowana beta? Nie mam takiego skilla, by siedzieć pół nocy przed okienkiem terminala. BTW jeśli przerzucę się na 16.04 za kilka miesięcy, to chyba na wersję z MATE. Fajne ficzery mają dodać.
  • Odpowiedz
@KMnO4: Raczej niezbyt zabugowana; powinna śmigać. Jak coś to aktualizacje powinny szybko to załatwić.
2) Może ogarnij powertop
3) Ja tam lubię ikony "faenza"
  • Odpowiedz
@fervi: @marek22: wszyscy jarają się Manjaro, ale ja jeszcze za cienki jestem na coś innego niż pochodne Debiana. Po niecałym dniu dałem sobie spokój, bo nie wiedziałem co instaluję i co aktualizuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lengyel: napaliłem się na wersję z MATE, niech tylko ją doszlifują. Tak jak piszą w twoim linku, wszyscy wieszczą jej sukces.
  • Odpowiedz
@KMnO4: Stary, po co ci instalowac te kobyle skoro chcesz cos lekkiego. Instaluj Archa. I sam decyduj co tam masz. Tak jest lepiej niz pozbywac sie syfu ktory dostarcza Nubuntu.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: co jest złego w Compizie poza jego zasobożernością? Póki co tylko on i Muffin działały u mnie bezproblemowo.
Xfce jest spoko, ale ten tearing... Compton działa na scrollowanie, ale filmiki na YT dalej działają tak sobie.
  • Odpowiedz