Wpis z mikrobloga

Mam ból d--y trochę. Tak się złożyło, że przekroczyłem w poprzednim roku 2 próg podatkowy i wyszło mi, że muszę dopłacić ok. 3,5k podatku. Rozumiem, że obowiązek wobec społeczeństwa itp itd, ale jakoś tak boli. Nie żyje ponad stan (wręcz przeciwnie), ciułam żeby sobie kupić bez kredytów mieszkanie i właśnie państwo (z którego usług praktycznie teraz nie korzystam) dojebuje mi dodatkowy haracz. Za 3,5k to ja bym sobie chociażby żarcie do końca roku zorganizował :( Trochę sobie przez pracę zaniedbałem zdrowie i nawet k---a nie mogę skorzystać z publicznej opieki zdrowotnej bo musiałbym czekać pół roku na wizytę.

#boldupy #podatki
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@M4rcinS:

Witam. Chciałbym powiedzieć, że jeżeli chodzi o jedzenie to Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zł miesiecznie.

Właśnie kończe taki miesiąc za 100zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzeony,
  • Odpowiedz
@Legol: od kilku lat rownież w drugim i zawsze mam coś do dopłaty. W zamian mam pewność , ze mój hajs idzie na patole, 500+ oraz 26mln dla ojca Rydzyka. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Tak się złożyło, że przekroczyłem w poprzednim roku 2 próg podatkowy i wyszło mi, że muszę dopłacić ok. 3,5k podatku.


@Legol: Znam ten ból. Ja będę miał około 5k dopłaty. Oczywiście to, że zarabiam więcej niż przeciętny kowalski jest zrozumiałym powodem aby okradać mnie z prawie tygodnia pracy w miesiącu.

W tym roku już nie będzie żadnej dopłaty, skończyło się k---a.
  • Odpowiedz
za jego pracowitośc zabieraja mu 3.5k ma kogoś kto w ogole nie pracuje.


@afroninja: Masz na myśli ten niesamowity "socjal" dla bezrobotnych co przez pół roku dostają malejący zasiłek 600zł? Bez jaj.
  • Odpowiedz
@Droper: nawet gdyby OP zabierali 5 złotych miesięcznie żeby dać komuś 3 złote miesięcznie to jest to p----------e. Nie chodzi mi o kwotę, chodzi o sam fakt tego że ktoś pracuje to zabierają, a ktoś leżakuje to dają. Po c--j w ogóle ruszać się z łóżka skoro ktoś może za mnie się ruszyć
  • Odpowiedz
@afroninja: Bez przesady, taka kasa nie jest dla nikogo normalnego zachętą do tego żeby nie pracować, no chyba że ktoś jest nienormalny ale wtedy wolę żeby taki ktoś dostawał te 600zł, chodził n------y ale zadowolony niż ma chodzić na głodzie alkoholowym i kombinować kogo tu okraść lub na kim się wyżyć.
  • Odpowiedz