Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #pkk #polska #urzad #jakzyc #problemypierwszegoswiata

Co za debil wymyślił Profil Kandydata na Kierowcę i po co? Oczywiście wszystko po to, aby utrudniać ludziom życie. Trzeba teraz jechać 300 km do miejsca zameldowania i "wyrabiać" jakiś tam profil. Nie, nie można przez pełnomocnictwo. To nic, że połowa urzędów w Polsce respektuje pełnomocnictwa, w bliskim stopniu pokrewieństwa nawet bez opłat. ALE GRAŻYNA z "wiejskiego" starostwa "NIE!, trzeba osobiście, a Ci którzy przyjmują pełnomocnictwa robią to niezgodnie z prawem".

Nosz k%$#@ jak żyć
  • 8
@Serghio:
"Najważniejszy jest dokument, który pozwoli to jednoznacznie potwierdzić. Takim dokumentem może być na przykład:
- umowa najmu mieszkania
- zaświadczenie z akademika
- oświadczenie właściciela mieszkania (zawierające stwierdzenie, iż wnioskodawca faktycznie mieszka pod danym adresem)."
@Serghio: Mi powiedzieli, że wyrabiany jest w miejscu zameldowania ale mogą w moim imieniu to przekazać pocztą i potem jak wróci to sobie odbiorę. Ale trwa to nieco dłużej.

Ale z tego co tu piszecie wynika, że trafiłem na normalnych ludzi (w Częstochowie jak coś :P), a jak się trafi durna biurwa niezadowolona z życia to nigdy nic się nie da, nawet jak wszystko jest niby OK.
@gaily:

Zgadza się - teoretycznie. "Z tego co mi wiadomo" można było utworzyć PKK przez pełnomocnictwo (tak jest w mieście, gdzie ja jestem zameldowany). Tutaj sprawa nie dotyczy mnie, piszę w imieniu osoby trzeciej. Rzeczywistość jednak wygląda inaczej, każdy urząd w różnych miastach interpretuje przepisy po swojemu.

Przez OSK (#krakow here) zostaliśmy poinformowani, że oni sami zajmują się tworzeniem profili, wystarczy pełnomocnictwo i zameldowanie na terenie Krakowa - nie będzie problemu.
@gaily: Podobnie sprawa się ma z rejestracją samochodu, teoretycznie można zarejestrować tam gdzie się mieszka, niekoniecznie tam gdzie się jest zameldowanym. I też w różnych miejscach w Internecie znalazłem informacje o tym, ze wystarczy umowa najmu mieszkania itp. A gdzie tam!
@Serghio: No wiesz- mojego auta w ogóle urząd nie chciał zarejstrować przez to że był za granicą wyrejstrowany. Pomogła awantura i interwencja u naczelnika. :]
@Serghio: Nie z tym, ale nawiązuje do tego że jak grażynka robi problemy to zawsze można uderzać wyżej. W moim przypadku twierdził baba że na to nie ma procedury itp. U mnie szły całe zapytania o interpretacje w górę aż do ambasady obcego państwa aż udało się zarejstrować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)