Wpis z mikrobloga

Ile powinien trwać prawdziwy trening?

#ankieta #silownia #trening #mikrokoksy

Ile powinien trwać prawdziwy trening?

  • Nie ważny jest przeznaczony czas, lecz umiejętność zagospodarowania go. 24.5% (185)
  • Mniej niż godzinę 8.5% (64)
  • Godzinę 25.4% (192)
  • +/- 2 godziny 12.6% (95)
  • Jestem przegrywem i otwieram słoiki nożem a nie jak prawdziwy mężczyzna rozbijając go o głowę, dlatego też chcę tylko poznać wyniki. 29.1% (220)

Oddanych głosów: 756

  • 27
@1mnew: ale jak się wyrobić w godzinę? najpierw rozgrzewka, kolejno wszystko 5x5:

nogi
plecy
klata
barki

ewentualnie jeszcze:

triceps
biceps
brzuch

No i zakładając, że przed normalnym 5x5 czy tam 3-4x8, powinno się jeszcze wykonać każdego ćwiczenia serie rozgrzewką, to ni #!$%@? się w godzinie nikt nie zmieści.
@Koliber86: jak robilem FBW to skupialem sie na podstawowych cwiczeniach wielostawowych takich jak przysiad,wyciskanie zolnierskie,lawka plaska,martwy ciag,wioslowanie,drazek(po jednym cwiczeniu na kazda partie)w 45-60minut sie wyrabialem spokojnie
@Koliber86: Rozgrzewki się nie wlicza w czas treningu ,nie robi się wszystko co wymieniłeś hur dur w jeden dzień tylko się dzieli bo trzeba zachować siły na wieczorny crossfit/bieganie.I dla zwykłej po prostu wysportowanej osoby godzinka na siłowni na luzie wystarczy bo
Smukła sylwetka>klocowaty koks
@XAIMEII: od 40 min - (barki+brzuch) przez 1,5h (plecy+lapa/klata+lapa albo tylko lapy) po 2,5h (nogi - duzo ciezkich siadow, potem wykroki i z 6 innych cwiczen)

podsumowujac - zalezy. jakbym sie skupil i postaral, moge skrocic czas treningu o jakies 20-50% ale silka to dla mnie oprocz treningu tez miejsce relaksu. gadam ze znajomymi, do konkretnych cwiczen dobieram konkretne mp3 itp itd.
@Ch-jogromPL: jak na fbw to w mojej opinii zdecydowanie za duzo,tyle cwiczen to w splicie mozesz robic.Jesli trenujesz mnimum 3 razy w tyg. miesnie nie beda mialy czasu na regeneracje przy tej objetosci cwiczeniowej.zmniejsz liczbe cwiczen o polowe a zwieksz intensywnosc
@rANDOMpERSON: cwicze co drugi dzien, bzdury gadasz ze nie beda mialy casu na regeneracje, cwicze tak juz ponad 3 miechy i w lapce juz ponad 2cm na plus, nogi +4-5cm, o reszcie nie wspominajac, ale tez kupa miesa doszla

btw, pokaz jaka forme prezentujesz, bo widze ze tu dajesz jakies banialuki zaslyszane/naczytanie z for dla niebieskich, majacych malo wspolnego z rzeczywistoscia, wiec jestem ciekaw czy mam dalej kontynuowac dyskusje z toba