Wpis z mikrobloga

Mireczki, jestem po rozmowie na #studbaza ze swoim masterem( ͡° ͜ʖ ͡°) i podsunął mi ciekawy pomysł. Zamiast pisać prace na złożone tematy, rozbudowane algorytmy i inne tego typu cuda mogę... stworzyć grę, a właściwie odwzorować jakąś istniejącą już planszówkę.

Jako że ekspertem od tych spraw nie jestem, mam do Was prośbę - podrzućcie kilka tytułów z krótkim opisem.

- gra dla 2-4 osób,
- nie może być zbyt prosta (warcaby, chińczyk itd.), ale też bez przesady ze złożonością,
- nie chcę też powielać istniejących już gier, dlatego gry karciane/szachy itd. sobie odpuszczam.
- fajnie byłoby przedstawić to w jakiś oryginalny, ciekawy sposób, dlatego jestem ciekawy Waszej inwencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- wszelkiego rodzaju quizy odpadają.

Środowiskiem i sprawami technicznymi zajmę się później, na razie zależy mi na pomyśle i ogólnym zarysie fabuły.

#gry #planszowki
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jigsaw07: moim zdaniem najlepszym sposobem urozmaicania takich gier jest dołożenie do planszówek kart, pod jakąkolwiek postacią. Jeżeli gra byłaby w prostych kolorach to i zrobienie kart nie byłoby czasochłonne ;) na kartach oprócz jakiś zastosowań związanych z planszówką, można również dodać jakieś wstawki związane z fabułą, albo wprowadzające w klimat w jakim odbywa się gra ;)
  • Odpowiedz
@GwnBrz: oczywiście

@d3v: nie wykluczam takiego rozwiązania, wręcz przeciwnie - wszystko zależy co wybiorę. takie karty są fajnym wprowadzeniem do fabuły, urozmaiceniem rozgrywki. w poście wyżej miałem na myśli zwykłą talię kart i wykluczenie np. pana, tysiąca, pokera itd.

ogólnie to są dwie drogi: wybrać grę mało złożoną i przedstawić ją w bardziej czasochłonny i efektowny sposób - skupić się na efektach, modelach itp. lub wybrać coś bardziej
  • Odpowiedz
@jigsaw07: może pomyśl o czymś stylizowanym na 8 bitowece ;) jeżeli chodzi o design, proste kolory itd ;) nie ma chyba czegośtakiego.
  • Odpowiedz