Wpis z mikrobloga

mirki, w ubiegłym tygodniu leczyłem wirusowe zapalenie gardła. Gardło już nie dokucza, natomiast przyplątał mi się masakryczny suchy kaszel, uczucie drapania w gardle jest nie do zniesienia. Isla działa tylko wtedy jak mam pastylkę w ustach. Ulgę przynosi popijanie płynów lub jedzenie. Jaki środek lub metoda może mi pomóc? Doradźcie coś
#zdrowie #medycyna #pytanie
  • 13
@Kid_A: to jest charakterystyka suchego kaszlu właśnie.
duzo pij. cieple herbaty. taki kaszel dlugo trwa.
generalnie dbaj o gardlo teraz
@Kid_A: tak jak unknown_stranger napisal, a ja ci moge dodac cos o wspanialym olejku pichtowym. kup taki 100%, bo sa i takie 5% i panie aptekarki nie potrafia odroznic. np ten jest ok: https://www.doz.pl/apteka/p4532-Olejek_pichtowy_Oleofarm_50_ml . Czytalam kiedys, ze suchy kaszel po infekcjach i chorobach jako pozostalosc, to sygnal, ze w plucach jest cos, co trzeba wydalic, ale siedzi to tam 'bardzo twardo'. Suchy kaszel potem przechodzi w mokry, wydalasz to i
@Kid_A: spraye do gardła na bazie olejów, np. olivocap albo gardvit, albo kup sobie witaminę a+e w kapsułkach i rozgryzaj kilka razy w ciągu dnia, potem nie pij i nie jedz przez 20 minut. najpewniej masz po prostu podrażnioną śluzówkę, gorące napoje mogą przynieść ulgę ale też podrażniać, lepiej zostać przy umiarkowanie ciepłych.