Wpis z mikrobloga

@UowcaTroli:

Mężczyzna w ciążę nie zachodzi, do lekarza nie biega co trzeci dzień z powodu wycieków z tego czy tamtego otworu

hmmm u mnie w pracy meżczyźni biorą L4 i nie jest to jakieś rzadkie zjawisko. I często są to L4, bo dzień wcześniej była impreza (czy to firmowa, czy jakieś imieniny itp.) albo jakieś przeziębienie albo ból zęba itp. Dziewczyny, a jest ich troche jakoś tak nei spamują pani HR
  • Odpowiedz
Nie rozumiem skąd ten ból dupy pracodawcy? To on płaci ten macierzyński lub zdrowotny, że taki to wielki problem? Osobę na zastępstwo też przecież można znaleźć bardzo łatwo.
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: dziwisz się? zatrudnia 150 osób, to pracowników biurowych ma koło 10-12 osób z czego większość to kobiety i tym samym momencie 7 kobiet ma urlop macierzyński - jak ta firma ma działać?
skąd nagle znajdzie nawet zastępstwa na tyle osób, kiedy i kto je wyszkoli żeby chociaż częściowo zastąpiły nominalne osoby?

dlatego właśnie kobiety zarabiają mniej od mężczyzn bo są ~ mniej pewne~ na stanowisku pracy.

nie zmienia to faktu
  • Odpowiedz
@Kapitalis: W czystym kapitalizmie kobiety, mężczyźni i dzieci waliły solidarnie po 16 h, nie mieli żadnych praw, włączając w to prawo do edukacji czy opieki zdrowotnej o takich fanaberiach jak prawa pracownicze nawet nie wspominając. Oczywiście były też klasy uprzywilejowane, które z racji pochodzenia miały ziemię albo majątki z handlu czy rzemiosła, odziedziczone po przodkach. Ale to chyba trochę słabo bo nie chcemy chyba systemu w którym Twoja pozycja zależy TYLKO
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: ja wiem o tym, z jednej strony rozumiem -> ogólne dobro ludzkości/ społeczeństwa itd żeby kobiety były pod specjalną ochroną , jednak kobiety rodzą dzieci i się nimi zajmują (bo matka jest zawsze pewna, ojcowie niekoniecznie ) ,
ale z drugiej strony nie dziwie się przedsiębiorcom ,że sobie wyrównują starty w pracy niższymi pensjami dla kobiet. Faktycznie, fizycznie, realnie kobieta jest częściej na zwolnieniu w ciągu roku niż facet....
  • Odpowiedz
Faktycznie, fizycznie, realnie kobieta jest częściej na zwolnieniu w ciągu roku niż facet....


@emasele: jeśli nie jest w ciąży/matką z chorym dzieckiem, to wątpię. Zresztą nie znam statystyk, więc nie będę się kłóciła.
  • Odpowiedz
@niedoszly_andrzej: Przecież to o czym piszesz to jest argument za kapitalizmem właśnie. Chciałbyś, żeby wszystkim dać po równo, a kapitalizm daje wszystkim według zasług. I właśnie dlatego, że tatuś pana X ciężko pracował 16h zamiast walić sznapsa powoduje, że pan X ma w życiu lepiej. Bo tatuś czy dziadziuś chcieli i działali ku temu, żeby wyprowadzić rodzinę z biedy i dać potomkom lepsze życie. Socjalizm próbuje ograbić tych co coś mają
  • Odpowiedz
@Kapitalis: w czystym kapitalizmie nikt nie będzie zatrudniał kobiet, albo wyłącznie zatrudniał na czarno, bo się nie będzie opłacać.


@no_i_w_ogle: Bedą zatrudniać ale poprzeczka będzie wyżej, a stereotypowe różnice płac zależne od płci mogą się jeszcze utrwalić.

Zazwyczaj nie jestem za równaniem w dół ale to co zrobili w Singapurze nawet mi się podoba ;)
  • Odpowiedz