Wpis z mikrobloga

Siedem kobiet, wszystkie w ciąży, na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym - i tylko je pracodawca przeniósł do nowej, wydzielonej spółki. Trzy miesiące później ją zlikwidował, a kobiety zwolnił. Główna firma działa dalej.

( ͜͡ʖ ͡€)

#rozowepaski
#biznes

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,147666,19727388,zalozyli-nowa-spolke-przeniesli-tam-matki-i-spolke-zamkneli.html#ixzz42Cv2YjqB
  • 114
W Singapurze rozwiązano to np. służbą wojskową - każdy facet może być wezwany na taką służbę i nie wie kiedy, w jakim wieku, więc koniec końców tak samo opłaca się zatrudniać kobiety jak i mężczyzn.


@no_i_w_ogle: ja #!$%@?ę, toż to jest klasyczna #logikarozowychpaskow - kobiety mają #!$%@? od mężczyzn; rozwiązanie? Udupić mężczyzn, by mieli gorzej, niż mają obecnie!

#!$%@?łem się
@Kapitalis: ale ja nie mówię, że nie powinni dostawać większych zarobków za prace, w których ryzykują życie. Oczywiście, że powinni. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mają tam jakieś zalety związane z przynależnością do danej płci - powinniśmy to wykorzystywać i dopasowywać pracę do konkretnej osoby: jak mamy faceta 1,60 w kapeluszu o lichej budowie ciała, to bez sensu go dawać do pracy fizycznej, jak mamy kobietę prawie dwa metry, dobrze zbudowaną
@MaIutkiCzlowiek: a czemu kobiety mają mieć gorzej tylko dlatego, że nie są mężczyznami? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja myślę, że takie wojsko (same ćwiczenia, a nie wyjazd na wojnę) to doskonała sprawa - mężczyźni się uczą jak być mężczyznami, poza tym bezpieczniejszy kraj, kiedy przynajmniej połowa obywateli potrafi obsługiwać broń itd. Ja widzę same plusy w takim rozwiązaniu. To, że ty widzisz minusy... to może przez fakt,
@smyl: nie mam takiej możliwości, faceci nie zachodzą w ciążę. I nie chodzi mi o to, że tak zrobiła, tylko chodzi mi o formę w jakiej to zrobiła. Jak "zatrudniała" się z powrotem to ani słowa szefowi nie powiedziała, że dzień później wyrucha go na 2 lata.
a czemu kobiety mają mieć gorzej tylko dlatego, że nie są mężczyznami?


@no_i_w_ogle: bo taki jest "stan wyjściowy", ty propnujesz by państwo siłą zrównało (w dół, a jakże!) mężczyzn do kobiet w pewnej kwestii.

To, że ty widzisz minusy... to może przez fakt, że już jesteś taką sfeminizowaną kaleką, która się boi dupkę odmrozić?


ktoś jest przeciwny niewolnictwu

HURR JESTEŚ STULEJKĄ, CIPKĄ, WEŹ SIĘ SCHOWAJ


koniec dyskusji
@no_i_w_ogle: zatrudnienie samicy byłoby na wolnym rynku ograniczone ryzykiem zajścia w ciąże tak jak i dziś, ale pracodawca mógłby z pracownicą takie przypadki rozstrzygnąć dobrowolnie w umowie. Dzisiaj wszyscy jesteśmy ograniczani przez państwo i prowadzi to do patologii gdy obie strony wykorzystują prawo do swoich celów.
Służba wojskowa to niewolnictwo? :D


@no_i_w_ogle: To najgorszy skutek niewolniczego etatyzmu. Państwo neguje prawo człowieka do samoposiadania, a neguje na mocy podstawowej zasady etatyzmu, że życie człowieka należy do państwa, które może domagać się od obywatela aby je poświęcił na polu bitwy. Jedynym rzetelnym, moralnym, i praktycznym sposodem obrony jest albo armia ochotnicza - jeśli już musimy mieć państwo, ale idealnie powinny nas bronić prywatne agencje ochrony.
@Gruszka1992: demografia leci na łeb na szyję, bo ludzie, którzy mogliby mieć dzieci, zapieprzają by związać koniec z końcem i płacą srogie daniny na ludzi, którzy już dzieci mają.

A poza tym - demografia ma związek z emeryturami właśnie dzięki lewackiej polityce wydatków. Gdyby ZUS spłacono (i zlikwidowano jego obecną formę piramidy finansowej), a dało się to spokojnie zrobić, na raty, gdyby zaczęto 20 lat temu, to dzisiaj nikt by dzieci