Wpis z mikrobloga

@DaxterPoker: jeśli kursor nie jest null to cursor.moveToFirst(); i dopiero działaj. No i później na przykład String result = cursor.getString(cursor.getColumnIndex("coś")); oczywiście niezależnie co się wydarzy kursor musi być zamknięty na koniec, więc rozważ blok try/finally.
@indywidualny: ok, zmieniłem ifa na : if(cursor !=null && cursor.moveToFirst())
i wskoczyło mi teraz do else ( wychodzi na to że kursor jednak jest pusty )
Niewiem jak napisać metodę która by przeszukiwała mi baze danych.
Był byś może w stanie pomóc, co powinienem w tej poprawić ?
@DaxterPoker: ta synchronizacja jest na #!$%@? potrzebna. Na Androidzie zasadniczo nie na potrzeby zamykać bazy danych. Otworzyć i olać. System sobie to kiedyś zamknie jak ubija ape. Chciałem być bardzo dokładny i przesadziłem. Ten kod jest "bardzo" wolny. Też jest dużo RAW zapytań czego trzeba unikać, ale akurat chciałem pokazać jawnie zapytania wszystkie.
@indywidualny: na dodatek teraz, żadnych konkretnych błędów w logcacie:
03-02 01:45:13.778 308-1730/? E/AudioMixer: setEqBand
03-02 01:45:13.826 308-890/? E/alsaeffect: sndeffectset : AFEPORTIDPRIMARYMI2SRX xLOUD effect setting failed
03-02 01:45:13.826 308-890/? E/alsaeffect: sndeffectset : AFEPORTIDPRIMARYMI2SRX ClearPhase effect setting failed
@DaxterPoker: Za późno by tłumaczyć ale łap to, może Ci się przyda:

public String getPointsFromCategory(SQLiteDatabase db, String opr) {
String varToReturn;
Cursor cursor;

cursor = db.query(TABLENAME1, new String[]{"allPoints"}, String.format("%s='%s'", "pointsCategory", opr), null, null, null, null);
cursor.moveToFirst();
varToReturn = cursor.getString(0);
cursor.close();

return varToReturn;
}
@Mattovsky: nie rozumiem " String.format("%s='%s'","pointsCategory",opr)

Z tego zapisku rozumiem jedynie wiem jedynie co to String i opr ;/ (no i wiem już co to .format ale jeszcze tego nie stosowałem )

Rozumiem, że jest już późno, jednak jak byś jutro znalazł chwilkę powiedział jak TO zastosować (zmienić aby pasowało) do mojego kodu to będę ogromnie wdzięczny !
@DaxterPoker:

cursor = db.query(TABLENAME1, new String[]{"NAME", "DEPARTMENTS","ADDRES"}, String.format("%s='%s'", "NAME", opr), null, null, null, null);

Jako obiekty String[] opisujesz co chcesz wyciągnąć, kolejnym parametrem funkcji jest wskazanie działania, akurat ten odpowiada na WHERE, polecam zapoznać się z tym: http://developer.android.com/reference/android/database/sqlite/SQLiteDatabase.html

A dokładnie tabelką co dany parametr tej funkcji oznacza, wyszukaj ją (CTRL+F) po frazie:

public Cursor query (String table, String[] columns, String selection, String[] selectionArgs, String groupBy, String having, String orderBy,
@Mattovsky:
@indywidualny: Nie uwierzycie w czym byl problem...
dziala wszystko, dzialalo nawet to co sam na poczatku napisalem ...
Tylko zamiast z editText pobieralem text z TextView... ( ktory byl pusty bo w nim chcialem wypisywac otrzymane wyniki ). Dopiero kumpel na to zwrocil uwage. xD
chyba z 5 minut sie smielismy ...