Wpis z mikrobloga

@Frytek2000: kolego, w Midlands płacimy 750 za 2bed w dobrym standardzie. zarobki 42k w moim przypadku i perspektywa na więcej. w Londynie MOZE 46-48. do tego koszty komunikacji miejskiej która tania nie jest,.knajpy w Londynie też droższe. tak jak ktoś.napisał-jak zamachy to też najpierw w Londynie.itp itd
ile płacisz za ubezpieczenie samochodu w Londynie?
  • Odpowiedz
@bialawitz: We wszystkim. Kazdy aspekt zycia w tym miescie jest maksymalnie uproszczony. Chcesz przejechac busem? odbijasz sie osterka, ta sama ktora kopsniesz sie promem, tramwajem, undergroundem czy overgroundem.

Wszystko jest opisane, i dostepne niemalze zawsze. Chcesz w nocy sie dostac do domu badz na impreze? zaden problem. Komunikacja miejska dziala. Chcesz sklepy? wychodzisz 3min i masz ich do wyboru do koloru, chcesz cos specyficznego? wsiadasz w metro i 20min pozniej
  • Odpowiedz
@Frytek2000: what? ja w Birmingham, centrum miasta place 1200, a właśnie jak wycenialem na jakieś losowe postcody z różnych części Londynu to mi wychodziło 2000-2500
  • Odpowiedz
@trustME: Roznice w cenie sa zalezne od regionu, ulicy, doswiadczenia w uk, klasy auta, silnika, wieku drivera itp itd.

Uscislajac, moja zona placi 2300 rocznie za Volvo S40 2.0 D SE 6letniego. Ma mniej niz 25lat i brak doswiadczenia w UK. W Londynie na dobrej dzielnicy, na polnocy. W Swansea na dobrej dzielnicy w centrum miasta placila nawet delikatnie wiecej.

Szybki
  • Odpowiedz
@Frytek2000: generalnie - dopóki jesteś w 1 progu to można DYSKUTOWAĆ gdzie lepiej. W drugim progu już się na pewno nie opłaca, bo całą różnicę i więcej stracisz na wyższe koszty. Za 2 bed w dobrej okolicy i w zadowalającym standardzie w Lodynie płaciłbym co najmniej drugie tyle, a to rocznie daje 9k funtów, czyli brutto trzeba by dostać z 14k więcej w moim przypadku żeby wyszło na 0 mniej
  • Odpowiedz
@trustME: My przeprowadzajac sie do Londynu zyskujemy:

1. Lepszy dom w tej samej cenie co w Swansea.
2. Lepsze warunki na rozwoj, zdobycie pracy. Jest to 100ofert pracy dziennie kontra 1000.
3. Wieksza wygode.
4. Tansza
  • Odpowiedz
Teraz dodam, ze wynajecie mieszkania 1 bedroom flat w londynie nie na krancu i nie obskorne to 1200f. W Swansea 700-1000.

1. Lepszy dom w tej samej cenie co w Swansea.


@Frytek2000: trochę się mieszasz w zeznaniach...
  • Odpowiedz
@trustME: Rozwin mysl to wyjasnie tak by bylo zrozumiale. :)

W Swansea wychodzilo nam z oplatami okolo £800. W Londynie placimy £800. Rachunki wliczone.

Teraz tak. W Swansea stara kamienica, wiecznie zimna w ktorej trzeba grzac 24/7 a i tak jest zimno. Wysoki podatek miastowy, woda okropnie droga.

W Londynie, wyremontowany, ocieplony dom w ktorym mamy cale pietro w 3 strefie. Minute od granatowej lini metra.
  • Odpowiedz
@Frytek2000: nie wiem co tu rozwijać. Wcześniej piszesz, że mieszkanie wychodzi 200-500 drożej, a potem mówisz, że za te same pieniądze i niby lepsze a mówisz "nie obskórne" itp.

Widziałem w Londynie mieszkania za 1200-1500 w 3 strefie. Ciasne,brzydkie. Ja za 70m 2bed płacę 750. Jakbym za 1500 podobne w Londynie w dobrej lokacji wynajął to byłby cud.
  • Odpowiedz
@trustME: https://www.gumtree.com/search?page=1&guess_search_category=flats-and-houses-for-rent&sort=price_lowest_first&q=1+bed+room&distance=0.0001&search_category=flats-and-houses-for-rent&search_location=london&seller_type=&property_type=&min_price=800&max_price=1400&min_property_number_beds=&max_property_number_beds=

Wielkie nie sa ale brzydkie takze nie. My mamy cale poddasze. Jakies 35m2. Na nasza dwojke elegancko.

Nie pisze, ze mieszkanie wychodzi mi 200-500 drozej. Pisalem, ze takie sa ceny za 1 bed w 2/3 strefie. Ja mam lepsza oferte niz wiekszosc i bardzo sie z tego ciesze
  • Odpowiedz
@innv: Ostatnia praca w Swansea to niestety CNC Operator/Ustawiacz/Programista M/G i Mazatrol.

Londyn oferuje mi powrot do IT (System/Network Administrator *nix) gdzie mam duzo wiecej lat doswiadczenia.
  • Odpowiedz