Wpis z mikrobloga

Prozopagnozja ty #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kolejny raz dałem się zrobić sobie w konia, przeglądam mirko, widzę jakieś pokamorde (a właściwie pokazprofil) i oblewa mnie zimny pot bo jak nic to moja dziewczyna - tylko skąd ona ma konto ma wykopie, nigdy nic nie mówiła, do tego to kompletnie nie w jej typie?

Wpatruję się intensywnie w zdjęcie i próbuję rozpoznać, bo pokój podobny, ubranie podobne, fryzura podobna, nawet parę detali na twarzy podobne, ale wiem że mam z tym problemy tak więc tym się nie sugeruję. Szybkie przejrzenie profilu i to na szczęście nie ona.

O takich detalach jak nierozpoznawanie własnego szefa na ulicy (bo ubrał się inaczej) i ignorowanie go albo ignorowanie znajomych znanych od wielu lat nawet nie piszę bo do tego już się przyzwyczaiłem, chociaż wywołuje to mnóstwo niezręcznych sytuacji a i tak ludzie którzy nie wiedzą że tak mam często myślą że ich najpierw ignoruję a potem (np. w pracy) traktuję normalnie, po czym kolejnego dnia znowu ignoruję gdy spotkam ich choćby 500m od biura.

Sąsiadów w budynku w którym mieszkam od dwóch lat nadal nie poznaję, poza jednym.

No ale nie rozpoznać własnej dziewczyny? (,)

#prozopagnozja #gorzkiezale