Wpis z mikrobloga

GODOT kilka dni temu pojawił się na steam :) z tej okazji twórcy silnika zbierają krótkie zajawki filmowe ze wszystkich gier robionych w GODOTcie, żeby złożyć z tego jakiś fajny trailer (jeśli macie coś takiego, to też się koniecznie zgłoście:) )
Nam z tego wszystkiego wyszedł całkiem zgrabny filmik i przy okazji, chyba pierwszy raz, mam okazję pokazać jak właściwie nasza gra będzie wyglądała, bo tej pory wrzucałam same postaci i inne pojedyncze modele :)
https://youtu.be/wYeGs3BA84w
#steamquest #gamedev #godot #linux
Rejke - GODOT kilka dni temu pojawił się na steam :) z tej okazji twórcy silnika zbie...
  • 14
@lionbest: eh, chciałabym Ci pomóc z tą kwestią, ale jako grafik nie bardzo umiem :) jedno i drugie znam tylko na tyle, żeby rozumieć mniej więcej kod i potrafić wywołać jakąś funkcję. Takie proste rzeczy.... dla nobów takich jak ja :)
@Rejke: czy była byś tak mila i mogła polecić, parę tutoriali o blenderze, gdzie można się nauczyć takiego workflow jak twoje chodzi mi o teksturowanie i modelowanie. Ewentualnie czy była byś tak miła i zrobiła taki prosty tutorial (mnie jest ciezko ogarnąć rozkładanie siatki itd, stosowałem zwykłe unwap, ale potem nie wiem jak to zrobiłaś, że bezpośrednio skalowałaś teksturę na obiekcie i na ich poszczególnych częściach). Wielkie dzięki za pomoc,.
@djzidane: sorki, ze dopiero teraz odpisuję, ale mam teściową w szpitalu i nie miałam głowy żeby tu zaglądać. Nie bardzo potrafię robić tutoriale, ale jeśli masz chęci - to możemy się po prostu któregoś dnia umówić na hangoutach :)
@Rejke: Spoko, właśnie zacząłem ogarniać Blendera, jakies tam proste modele potrafię ogarnąć, ale zawsze miałem problem z teksturowaniem, niestety nigdzie nie znalazłem porządnego tutoriala w tym temacie, a oglądając waszego devloga zobaczyłem generalnie fajny sposób na teksturowanie właśnie u Ciebie, inkscape + blendero, wiem jak zunwrapować teksturke i ja pomalować w zewnetrznym programie, ale u ciebie zobaczylem jakiś fajny sposób nakładania i skalowania teksturek w "locie" na modelu. Ucze się teraz
@djzidane: dzieki, też trzymam za nią kciuki, bo odkąd moja własna mama zmarła na raka, moja teściowa to jedyna osoba, do której mogę jeszcze powiedzieć "cześć mamo" ;)
Bardzo możliwe, że jutro uda mi się wygospodarować trochę czasu - dam Tobie znać :) tymczasem, możesz dodać mnie na g+, to o ten drobny kroczek będziemy bliżej zrealizowania celu: https://plus.google.com/u/0/+IzabelaLatak/posts