Wpis z mikrobloga

Pytanie o 1.9 tdi. Wiadomo kosmiczny silnik, czołg jak cholera i nic sie nie psuje jesli sie o niego dba. Ale zastanawia mnie to czy kupno auta z takim silnikiem i wykorzystywanie go tylko po mieście 5 km w ta i 5 km w ta to dobre rozwiazanie ? to diesel, turbina nie padnie , silnik sie nie zamuli ? #motoryzacja #pytanie #audi
  • 16
@quarox: 1.9 tdi -malo tego mam zawirusowany na 170 km plus znienawidzony automat . rocznik 2002 - 320 000 na budziku - nawet grama oleju nie bierze. licz sie tylko z tym ze w miescie to nie jest taki super oszczedny silnik , u mnie 10-12 litrow bierze.
@quarox: na takie odległości najlepsza benzynka raczej. Ale dieslowi nic nie będzie jak będziesz o niego dbał. Chłodzenie turbiny, czasem trzeba ją wkręcić na obroty. Ale generalnie spalanie będziesz miał takie jak w benzynie, może nawet większe.
@quarox: 2.0 w benzynie ten wolnossący to sobie odpuść... brak momentu mocno daje się we znaki. 1.9TDI to też zamulacz... Ale przynajmniej ma trochę momentu. Ja jeżdżę B6 1.8T i na porannych dojazdach do pracy (5km, sporo świateł często jakiś niewielki koreczek) mam spalanie rzędu 10-11 litrów. Ale rozgrzewa się już po kilkuset metrach. A 2.0TFSI?
@Mithrindil: ludzie piszą rożne rzeczy ale raczej o 2.0 czytałem to ze bdb stary vag silnik bez turbiny (mniej problemów ) i 130km to juz jest jakies minimum. Auto nie do ścigania , dla kobiety która raczej nie bedzie wyprzedzała na autostradzie przy 200km/h :) 2.0tfsi odpada, nie dość ze 200km to kobieta sie zabije , to raczej sa bardzo rzadko , często w automatach i odrzuca mnie jeszcze to ze
@quarox: @quarox: diesla trzeba rozgrzać i każdy o tym wie, że diesel jest na długie trasy. Wtedy potrafi się bardzo odwdzięczyć. Dlatego kup sobie benzynę tylko nie wiem czy warto się pchać w 1.8t? Bo 1.8 mocno awaryjne są z tego co mi wiadomo. 2.0? kumpel ma i chwali sobie. No i nie dziwi Cię, że takie tanie są? ( ͡° ͜ʖ ͡°)