Wpis z mikrobloga

No więc.
Miałem w planach dziś przenieść kable i włącznik od podświetlenia blachy w wewnętrzną część ogona pod wydechem. Opis sytuacji w spoilerze, dlaczego to robiłem, bo już kiedyś pisałem.


Włącznik założyłem dlatego, że któryś z cudownych poprzednich właścicieli uciął kabel plusowy AŻ do komputera. Nie wiem dlaczego, nie wiem po co chciało mu się AŻ tak daleko rozcinać wiązkę.. minusowy znalazłem plusowy nie.. Pod lampę nie dało się podłączyć gdyż jest ledowa i spadało natężenie i diody świeciły 20% mocą.. praktycznie niewidoczne z daleka. Więc na krótko do aku :)
Ale.. gdy tylko ściągnąłem siedzenie dostałem cynka, że ktoś się rozwalił na obwodnicy, jako, że żaden znajomy nie dawał cynka, że wyjeżdża więc to na pewno nikt ode mnie to pojechałem sprawdzić, spodziewałem się, że pewnie ktoś z miasta obok. A, że mam do obwodnicy rzut beretem... No i jak się okazało nie myliłem się, 2 młode chłopaki na gixerach k5 wjechali w siebie gdy jeden hamował, a drugi schodził z koła.. Poobijani, jeden z racji, ze stracił tylna lampę musiał wracać laweta. Nawet ktoś policje wezwał.
Wróciłem do garażu, kable poprawiłem, włącznik przeniosłem no i oczywiście jak zwykle zacząłem jeszcze grzebać. Łańcuch naciągnięty, wyczyszczony, uporządkowałem cala swoja dodatkowa instalacje....
Dotychczas pod siedzeniami oboma była jedna wielka plątanina kabli.. a to instalacja od zapalniczki, a to od dodatkowych kierunków w pegach, wentylatora, przerywacza ledowego... Nawet polutowałem podkładki pod klemy żeby było to w końcu porządnie zrobione!
Jedyne co to tylko zmienić klocki i nic mnie więcej nie interesuje..
Przy okazji sprawdziłem co w aucie dolega, jednak się #!$%@?ł na amen włącznik przeciwmgłowych, nie działają ani tylne ani przednie, poza tym cacy.. Najgorsze, ze 250zl kosztuje zespolony.. no nic zrobię to później jak będzie kasa.
No i porobiłem fotki wydechu na sprzedaż.

Z ciekawości sprawdziłem jak świeci ksen. (fakt faktem powoli sie wypala). Jestem mega zadowolony. Specyficzna lampa w RR daje zadowalające odcięcie, od czerwca jeszcze nikt mi nie mrugał, że rażę. 2x tylko jak jechałem w nocy z różową, gdy jechałem sam nie było takiej sytuacji. W realu odcięcie jest dużo bardziej widoczne niż na fotce, bo widzę, że na foto #!$%@? to wygląda.. Jak będę miał chęci to wezmę jutro GoPro.. tam to będzie wyglądać jak powinno..

#grandtourerr (zaloze sobie swoj tag, a co) #motocykle
Pobierz
źródło: comment_BmdDPVsqvtpTNhCI6I6vA4B4sC5M0adB.jpg
  • 12
a i dodatkowo rozwierciłem wczoraj dziury w bocznych owiewkach po to, żeby zmieściły mi się gumki od śrub tuningowych keiti.. teraz mam łatwy dostęp do oryginalnej narzędziówki i mogę dużo gówien tam poprzekładać.. taki ukryty schowek pod owiewkami. Nie muszę już upychać pod zadupek.. dodatkowe 500ml zawsze... 2 burgery z maka się tam mieszczą lajtem i póki silnik odpalony tak długo są ciepłe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PMV_Norway: Nie wiem jak wygląda kwestia policji w Norwegii. Ja wożę w kufrze zawsze zwykłą H7 i w razie co.. Przełożę powołując się na to, że jeśli usunę przyczynę kontroli podczas jej trwania nie mogą mi zabrać dowodu...
@PMV_Norway: to ogarnij jaka wiązka wychodzi z Twojej lampy. jesli rozproszona to nie ma sensu, bo będziesz raził, jeśli lampa daje odcięcie to spoko. U mnie jest przesłona w reflektorze w ogóle dziko to zrobili, bo zasłaniając dół lampy nie świeci górna partia na ścianie, a zasłaniając górną partię nie świeci bok :D
@HamRadioOp: u mnie wszystko jest sterowane z kompa, generalnie wole na włącznik, włączę kiedy muszę, tak jeżdżę bez. Najmniejszą linią oporu było pod tylną lampę no ale nie chciała współpracować. A stacyjki nie tykam, po prostu mam taką zasadę, że w żadnym moto nie będę się podłączał pod stacyjke, to ma zostać seria. Przerywacz jest wlutowany w kable w kostce według DIY z 600rr.net. w każdej chwili mogę go wypiąć. Ogólnie