Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wpisu @Ravirez

To co zrobiło społeczeństwo z ludźmi to jest jakieś nieporozumienie. Presja na kobiety i mężczyzn urosła do takiego stopnia, że nie dziwie się, że niektórzy sobie z tym nie radzą. Oczywiście jeśli chodzi o wymagania kobiet i mężczyzn niewiele się tak naprawdę zmieniło. Tak #tfwnogf, kobiety zawsze chciały zaradnego mężczyzny, a facet kobiety ładnej, która będzie jego wizytówką. W tym poście chodzi mi bardziej o presję społeczeństwa, a nie konkretnych jednostek.

Ideał kobiety według społeczeństwa- korpobicz z 5 fakultetami, najlepiej studia ekonomiczne i coś z marketingiem. Dobrze jakby była menadżerką. Kobieta absolutnie nie może zajmować tylko i wyłącznie domem/pracować w salonie kosmetycznym, bo to przecież nie wymaga inteligencji (co jest oczywiście bujdą). Najlepiej, żeby poza pracą w swoim korpo spłodziła troje ładnych (powtarzam ładnych) dzieci, gotowała obiady, sprzątała i umiała się dobrze kochać. Nie bez znaczenia pozostaje wygląd. 170 wzrostu, długie nogi, duże c---i (D przynajmniej) i płaski brzuch. Fitness co drugi dzień wskazany. Musi lubić s--s, ale nie może się puszczać, bo będzie dziwką. Musi być niezależna, to znaczy zależna od wymagań społeczeństwa.

Ideał faceta według społeczeństwa- prawnik/informatyk/menadżer/lekarz/dobry prowiec. Co najmniej 15k (no bo przecież 10k, to na waciki). Pewny siebie z brodą żelazną i niskim głosem, 185-190 to przynajmniej. Dodatkowo poza byciem przedsiębiorcą musi mieć kaloryfer i fajną klatę, ramiona szerokie, bo suchoklatesem może być każdy. BMW X5 z salonu, to najbidniej. Ma nie potrzebować kobiety do życia. Cynik, s------l, zaliczacz.

I wiecie co? Ja się wcale nie dziwie falom depresji, mizoginii i stulejki. Smutne jest to, że ludzie zatracili tak naprawdę siebie. Ci którzy nie radzą sobie z tym zostają stulejami i mizoginami piszącymi #logikarozowychpaskow, albo gdy jest to kobieta, udają suki, a potem pół nocy płaczą w poduszkę. Wiecie dlaczego tak jest? Bo ci ludzie nie potrafią uświadomić sobie, że to tylko iluzja społeczna.

#gorzkiezale #przemyslenia #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@richirich: trochę bullshit. Widuję na ulicach naprawdę przeciętnych, żeby nie powiedzieć brzydkich, zapuszczonych facetów bez kasy i mają kobiety. Widuję też kobiety 150 cm wzrostu, kacze nóżki, duży tyłek i też mają facetów. Wniosek? Jest pewien typ ludzi, którzy zamiast zająć się swoim życiem i wyjść z piwnicy analizują, czy aby na pewno pasują do jakichś wyimaginowanych standardów, które zobaczyli w tv/internecie. Po prostu nie znają zwykłego życia, kobiety i
  • Odpowiedz
@ZbigniewPilka: Pisałem coś o sobie? Mówię raczej o przyczynach stulejki i waginarności, a nie o sobie. Mi też nie żal ludzi, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

@lucciola: Wy potraficie czytać? Gdzie ja napisałem coś o sobie? Gdzie ja napisałem coś o łączeniu się w pary, że podajesz mi przykład zaniedbanego mężczyzny z kobietą? Ja nie jestem stulejką, przeżyłem kilka związków. Po prostu interesuje się psychologią i doszedłem
  • Odpowiedz
@richirich: No to dam ci taką dosadną radę. O-------l się od życia innych ludzi - mocno pomaga w życiu. Jak ktoś lubi mieć presję niech sobie ma. Dzisiaj żyjemy w społeczeństwie, gdzie mamy jedną z najmniejszych presji w historii naszej ludzkości.
  • Odpowiedz
@richirich:

Po prostu interesuje się psychologią i doszedłem do wniosków dlaczego niektórzy są stulejkami. Dlaczego? Ponieważ nie potrafią pozbyć się iluzji. Napisałem to samo co Ty do mnie.

no i jesteś błędzie, są stulejkami ponieważ mają taką konstrukcję psychiczną, a nie dlatego, że społeczeństwo wywiera na nich jakąś presję. Nawet 200 lat temu mieliby prawdopodobnie problem ze znalezieniem sobie kogoś (choć na pewno mniejszy, bo byliby zmuszeni do częstszych kontaktów
  • Odpowiedz
@lucciola:

dziś pod tym względem jest luksus, bo mało kto wnika w czyjeś życie osobiste. A kiedyś starokawalerstwo i staropanieństwo to była skaza u człowieka, społeczeństwo takich ludzi traktowało jakby byli wybrakowani.


Ty chyba nie masz w rodzinie/znajomych trzydziestoletniej panny/kawalera, albo kilkunastoletniego pryszczatego kuzyna.
  • Odpowiedz
@richirich: teraz to ty odwracasz kota ogonem. Najpierw narzekasz, że współcześnie jest wywierana wielka presja społeczna na ludzi i że przez tą presję mamy falę stulei, po czym udajesz głupiego i stwierdzasz, że to tylko wina konstrukcji psychicznej niektórych ludzi. Więc jak to jest? Winna jest presja społeczna czy psychika? Twój pierwszy komentarz wyraźnie sugeruje, że obwiniasz presję społeczną, a nie nieprzystosowanie pewnych jednostek do życia. Ja staram się ci
  • Odpowiedz
@lucciola: Winne jest to i to, i zaznaczyłem to w swoim poście. To Ty rozumiesz ten post na swój sposób, a to nie mój problem. Ty chyba udajesz głupią nie rozumiejąc przesłania tego postu. Wyraźnie napisałem, że na świecie panuje obraz idealnej kobiety i mężczyzny bez skazy. Bo tak jest i żadne wasze gadanie, że ileś tam lat temu było ciężej tego nie zmieni. Skoro kiedyś było ciężej to skąd
  • Odpowiedz
@Shinoa: Rozumiem. Każdy ma jakieś wymagania. Twoje jednak są trochę odrealnione i myśle, że trudno Ci będzie kogoś znaleźć, mirabelo ( ͡° ͜ʖ ͡°) No chyba, że masz 17-20 lat. Oczywiscie nie pisze tego złośliwie. Po prostu taka refleksja po twoim komentarzu.
  • Odpowiedz
@richirich:

No, straszna presja. Bo cie babcia zapytała czy masz już dziewczyne.
Historycznie, żyjemy w czasach gdzie społeczeństwo wywiera najmniejszą presje na posiadanie partnera. Przegrywom nigdy nie żyło się lepiej niż teraz i nigdy nie mieli więcej swobody. Nie ma praktycznie żadnej presji. Co najwyżej kilka pytań cioci czy koleżanki z pracy. Kiedyś staropanieństwo było równe inwalidztwu.
Presja ta jest wymyślona przez ludzi, którzy sami się źle czują z tym,
  • Odpowiedz