Wpis z mikrobloga

Co za debil ze mnie ... Jadę sobie zadowolony, bo w końcu zaczynam coś działać w życiu i wjeżdżając do garażu (co robię kilka razy dziennie) przetarłem cały bok samochodu. Nie wiem czy szpachlować czy kupić nowe drzwi na szrocie, bo lakier jest zdarty głęboko. Dobrze, że samochód stary i niewiele warty, bo bym był w dupie (Fiesta MK4).
#motoryzacja #januszemotoryzacji #kierowcy

Co zrobić przy głębokim przetarciu?

  • Szpachlowanie 42.9% (18)
  • Nowe drzwi 57.1% (24)

Oddanych głosów: 42

  • 14
@Davidvia0: zależy od ceny drzwi do Fiesty MK4. Do naprawy potrzebujesz kupić szpachlę, podkład i lakier a dodatkowo musisz włożyć trochę własnej pracy, mieć miejsce na tę pracę i jeszcze kilka narzędzi w tym szlifierkę a i tak jak tego nigdy nie robiłeś to nie masz żadnej gwarancji, że uda ci się i nie będzie wyglądać jak gówno. Może się okazać, że używane drzwi wyjdą taniej a przełożenie samych drzwi czy
@white_duck: Naprawę bym dał do zrobienia koledze (mechanik), nie weźmie dużo - ale lakier ładnie dopasuje, z drzwiami trochę będzie zabawy, bo tylko jedne znalazłem w moim kolorze (prawy tył). Zrobiłem jeszcze jeden przegląd, jak to wygląda - no i jest to do blachy wytarte w kilku miejscach (dobrze, że po skosie wjechałem, bo by rysy szły przez całe auto). Szczerze, to najlepiej jak najtaniej, bo i tak samochód pewnie warty
@Davidvia0: skoro samochód służy Ci tylko do przemieszczania się i według Ciebie jest w tym momencie warty tyle ile dają na złomie to po co to naprawiać? gdzie sens? jeździ - jeździ. swoją rolę spełnia, dlaczego problemem dla ciebie są obdarte drzwi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

AA I ZANIM POWIESZ ŻE TO BRZYDKO WYGLĄDA TO

@Davidvia0: Nie rób nic :) Pamiętam jak moja mama otarła Skodę Felicię o jakieś śmieci na podwórku u sąsiada. Nie robiliśmy z tym nic przez 2 lata. Zrobiliśmy to tylko przy okazji, jak robiliśmy progi, bo już były zgnite.
Dobra, dam to znajomemu mechanikowi - nie weźmie dużo, już mi zderzak kiedyś wymieniał (bo miałem starcie ze słupkiem :P), grosze wziął, ale zderzak na cacy zrobił.
@rnd0nb: No głupio to wygląda :P Auto pewnie jeszcze ze 2-3 miesiące pojeździ, bo potem chce za granicę wybyć (a Fiesta MK4 takiej podróży by raczej nie wytrzymała). Może z 500-600 zł dostanę za nią po naprawie :)
@rnd0nb: Gdybym to naprawił, to może bym jakiegoś normalnego kupca znalazł zamiast złomu. Auto jest leciutkie, więc pewnie na złomie grosze dostanę? Te 400-500 zł bym chciał wyciągnąć.
@erysipelothrix: Znalazłem jedne w moim kolorze, czekam aż sprzedawca pośle mi dokładniejsze zdjęcia. Problem właśnie jest z kolorem, bo jakbym kupił białe i musiał przemalować, to wtedy koszt będzie zdecydowanie za wysoki.