Wpis z mikrobloga

Witam.Myślę nad zrobieniem domowej siłowni.Mam do przeznaczenia jeden pokój (całkiem spory). Czy to się opłaca? Lubiłem kiedyś ćwiczyć,ale na ten moment mam taki #!$%@? w głowie, że nawet jak kupiłem raz karnet to tylko kilka razy w tygodniu miałem okazję się pojawić.Czy jest wogóle sens inwestować w taką siłownię? Chciałbym rozbudować górę najbardziej wiadomo,ale brak czasu i transportu nie pozwala mi jezdzić na siłownie.Jaki byłby koszt takiej siłowni i w co musiałbym zainwestować uwzgledniajac oczywiście jakąs matę ochronną na podłoge ( drewniane panele) #silownia #mikrokoksy
  • 92
@mlg20: jak patrzysz na innych ludzi na siłowni to już przegrałeś. Zobaczysz takiego Sebę z 10 letnim stażem, który bierze na klatę 140kg, Ty bierzesz 40 i od razu Ci się odechciewa. Jest natomiast pozytywny aspekt - ktoś zawsze Ci powie, że masz złą technikę, a technika to klucz do sukcesu.
Obciążenie na serwisach typu OLX, albo na szrocie
@vomalio: Mogę chodzić po pracy tak jak większość i wtedy jest kiepsko. W domu wygodniej :)
@mlg20: Jak sam nie masz mobilizacji to i inni cię nie podciągną. Plus odpada tłumaczenie w stylu "dzisiaj pada nie chce mi się iść" ;) co do obciążeń-fora typu sfd czasem ktoś coś wystawi, allegro, możesz przejechać się po okolicznych złomowiskach. Sam planuję po prostu kupić w sklepie. Kilka stówek i wszystko co potrzebne
@mlg20: odnośnie kupowania obciążenia byle gdzie to musisz pamiętać, że może być ono różnie wyważone, niektóre ciężarki 5kg mogą mieć faktycznie mniejszą wagę albo większą... i to jest problem... dlatego najlepiej kupować w 1 sklepie 1 firmy, tak mi mówi moje doświadczenie... im bardziej znany i szanowany "producent" tym lepiej obciążenie powinno być wyważone.
@vomalio: @thewickerman88: znaczy u mnie ten problem że studiuje dziennie i pracuje dodatkowo 2x w tygodniu ( teraz aktualnie konczy mi sie praca) No i laze z plecakiem często 15-20kg (serio wrzucalem na wage, laptop,ksiazki,jakies zarcie.Sam moj plecak wazy 2kg to chore)
No stekanie niektorych bylo denerwujace i smieszne ale to zakladalo sie sluchawki :p
Najbardziej boje sie o podloge bo nie wiem jak ja uchronic
Czyli ile na poczatek
@thewickerman88: #bulletproofcoffee i już nie jesteś zombie. Ja po prostu chodzę wcześniej spać :) Jakoś tak mi wygodniej z bardziej doświadczonymi ćwiczyć.
@mlg20: w zależności od tego ile partii mięśni byś chciał ćwiczyć. Teoretycznie wszystko można robić z hantlami / sztangą, ale wyciąg górny często ułatwia sprawę. Co do zabezpieczenia podłogi - maty gumowe, tak jak mają na siłowni z reguły.
Ja na poddaszu bym się bał, u mnie na
@mlg20: chyba jakaś brandowana, nie rób jaj. Nie znam tego rynku, nie znam cen, ale nikt normalny nie zażyczy sobie za gumową matę 100zł.. Chyba że jakaś ogromna.
btw. jak masz krzywą podłogę, to kup połączone słupki pod sztangę ( jak kupisz 2 oddzielne to istnieje ryzyko że będą się bujać razem ze sztangą.. znam to ;) )
@mlg20: byleby nie było tak, że zakupisz cały sprzęt i znudzi ci się trenowanie po krótkim czasie, podstawa to ławeczka, hantle i jakaś sztanga (najlepiej 2) + drążek i na tym możesz jechać przez dłuższy czas. W sumie wszystko zależy też od tego na jakim jesteś poziomie, czy masz jakąś siłę czy dopiero 1 kroki. Bo jak ktoś jest bardzo słaby to i od pompek może zaczynać.
@mlg20: zaopatrz się w ławkę, sztangę, regulowane hantle, 100kg obciazenia. ewentualnie tani wyciąg i mate na podłogę. Przez długi czas nic więcej nie będzie potrzebne.
p.s. zazdroszczę miejsca na domowa silke( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SpokojnyLudzik: kiedyś cwiczylem pol roku,az znalazlem się w szpitalu od nadkwasowatosci bialka czy cos :p Jadlem za dużo przez co moj organizm nie mogl ogarnac spalania wszystkiego i konczylo sie czesto wymiotami z rana ale wtedy wygladalem tez lepiej :P