Wpis z mikrobloga

Witam.Myślę nad zrobieniem domowej siłowni.Mam do przeznaczenia jeden pokój (całkiem spory). Czy to się opłaca? Lubiłem kiedyś ćwiczyć,ale na ten moment mam taki #!$%@? w głowie, że nawet jak kupiłem raz karnet to tylko kilka razy w tygodniu miałem okazję się pojawić.Czy jest wogóle sens inwestować w taką siłownię? Chciałbym rozbudować górę najbardziej wiadomo,ale brak czasu i transportu nie pozwala mi jezdzić na siłownie.Jaki byłby koszt takiej siłowni i w co musiałbym zainwestować uwzgledniajac oczywiście jakąs matę ochronną na podłoge ( drewniane panele) #silownia #mikrokoksy
  • 92
@MocnaKropelka: No tak,ale jakiej firmy, jaka ławka( widziałem mnostwo rodzaji w internecie), może jakaś asekuracja na sztange( typu ze nikt nie musi za mna stac) itd Jakiej wagi te hantle
@vomalio: maszyna Smitha moim zdaniem #!$%@? za bardzo stabilizuje ten ruch, no to kup to co pisałem + Atlas jeśli chcesz jakiś i masz całą siłownię na wszystkie partie, a jak kasy starczy to jeszcze sztange krzywą czy coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mlg20: Sens jest. Sam doszedłem do wniosku że szkoda mi czasu na łażenie na siłkę bo dojście, powrót i kolejki do sprzętu pochłaniają za wiele czasu. Wszystko skompletowałem sam. Dobrą ławeczkę wyrwiesz za 3 stówki. (mam całkiem fajnego keltona) Najwięcej wydasz na obciązenie (drogo jest-sam w przyszłym miesiącu chce dokupić 40 kg). Potem po kawałku możesz kupować coraz więcej. Zamiast kolejnego karnetu kolejna rzecz do ćwiczeń.
@mlg20: zdecydowanie warto robić w domu siłkę, kup porządną ławkę (np keltona), z 4 gryfiki z obciążeniem (dla wygody), z 2 sztangi różnych rozmiarów (wyciskanie i bic), trochę obciążenia żeliwnego, najlepiej brać je od 1 dostawcy, ja np brałem od: https://www.hop-sport.pl (niestety nie płacą mi za ich reklamowanie xD) ale... tam masz sporo rzeczy... tak czy siak... warto też zamontować sobie drążek w drzwiach!
@mlg20:
raczej glupota z tym mobilizowaniem. silownia w domu fajna rzecz i na pewno chcialbym kiedys miec ale wydac 10k zl gdzie u siebie przy kupnie karnetu na 12miesiecy wychodzi mi 40zl za miesiac + masa ogarnietych osob ktore mozna zawsze o cos zapytac, no ale moze jak juz bede tym programista za 15k to sobiie zrobie w domu