Wpis z mikrobloga

po #!$%@? 5 porodzie tacy ludzie powinni być sterylizowani


@jokefake: Nie widać po dzieciach, żeby były zaniedbane, wyglądają całkiem nieźle, jeden ma nawet zadatki na macho. Więc może najpierw powinno się Ciebie wysterylizować, żeby Twoje potomstwo nie pisało takich głupot. Potomstwo jest potrzebne np. po to żebyś nie umarł na starość z głodu. Wysokie podatki i tak będą i tylko od rządu zależy co zrobi z tymi pieniędzmi, już chyba lepiej
@blaiseblaise: oni nie pojmuja tego, ze normalna rodzina (kobieta + mezczyzna) kalkuluja na ile dzieci ich stac finansowe, zeby te dzieci mialy zapewniona dobra szkole, dobry start w przyszlosci.
a te patologie o tym nie mysla, tylko jak jest zimno to sie grzeja pod koldra i robia kolejne bachory i ciagnal socjal od mopsu. z tych dzieci nic nie wyrosnie bo jakie wartosci maja przejac od rodzicow? napewno nie umiejetnosc zarzadzania
Nie widać po dzieciach, żeby były zaniedbane, wyglądają całkiem nieźle, jeden ma nawet zadatki na macho.


@jakub512: no. bo w telewizji porannej z pewnością wystąpili w obdartych podomowych brchankach, nie?

sam mam zamiar ogarnąc ok 5 jeśli pozwoli mi na to sytuacja finansowa a nie zalewać swoją panne regularnie co roku jak jakiś #!$%@? osioł z zaburzoną funkcją wyciągania wniosków ze swojego postępowania.

miałeś w domu kiedyś 14 ludzi? nie? to
@jakub512: Dałem CI plusa, ale tez głupoty gadasz. W normalnych okolicznościach dzieci nie sa potrzebne. Prócz własnych potrzeb itd., to przecież powinieneś sam bez problemu utrzymać siebie, mieszkanie oraz odłożyć na niezłą emeryturę. I jest to możliwe w większości krajów zachodni, mimo że są mocno socjalistyczne (czyli znacznie trudniej to zrobić niż w wolnym kraju).
Oczywiście inwestycja w dzieci jak się je dobrze wychowa to właśnie INWESTYCJA, UBEZPIECZENIE i ZABEZPIECZENIE. W
@WernerHeisenberg: No ciekawa opcja :D
@blaiseblaise: Czemu patologia? To nie ilość dzieci świadczy o patologii tylko sposób ich wychowywania. Jeśli mają tam dobrze, to jakie masz prawo stwierdzać, że to patologia? Znam parę osób wywodzących się z takich rodzin jak opisana wyżej i nie są ani zdegenerowani, ani ciągnący zasiłki (BA! Jeden nawet ma 2 magistry zrobione!). Pewnie jedynakiem jesteś i pies Ci mordę lizał.
@jokefake: I co potem
@konik @jokefake: @japco: @jakub512: Znam taką rodzinę, podejście na zasadzie "dar od Boga". Mój znajomy ma 19 lat i jest najstarszy z 9 dzieciaków w tym domu + 1 w drodze xD. Drugie starsze po nim ma jakieś 12 lat. Zero patoli, bo nikt tam nie pije, wszystko fajnie. Mieli od miasta mieszkanie 2 pokoje, teraz dostali chyba 4 pokoje. Ona nie pracuje (bo niby jak, pisze tylko gdzie
@konik: Kiedyś jak nie narobiłeś sobie dzieci to zdychałeś pod płotem, ewentualnie twoja gospodarka umierała, bo nie było komu w polu robić. Zauważ, że czasy się zmieniły. Można psioczyć, że kiedyś było lepiej i nie było takich potrzeb jak teraz, ale niestety teraz rzeczywistość jest zupełnie inna. Jak nie poświęcisz dziecku odpowiednio dużo czasu i zasobów to możesz mieć pretensje jedynie do siebie, że jedyne na co może sobie pozwolić to
@lordmatiz: no myśle, że jednak ktoś mi tą słynną szklanke na starość poda; a jesli mając więcej niż 20 lat, pracując i nie odkładając sobie na boku, uważasz, że zobaczysz jakąkolwiek państwową emeryturę to gratuluje optymizmu.
@blaiseblaise: Mieszkam tuż obok osiedla socjalnego i te dzieci mają zdecydowanie zadatki na patologię, a po wejściu 500+ osiedle nie wytrzeźwieje do końca roku. Dlatego też jestem przeciwnikiem tego debilnego programu, mimo że sam będę beneficjentem. Ale jestem też przeciwnikiem generalizowania, że dużo dzieci = patologia, bo tak nie jest. Kolega z roboty ma 4 dzieci, ja mam w tej chwili 2 ale pewnie sytuacja się jeszcze rozwinie, bo nie skończyłem
Potomstwo jest potrzebne np. po to żebyś nie umarł na starość z głodu.


@jakub512: Nie potrzebuje żeby patole z plebejskich rodzin utrzymywali mnie na starość.

Nedzne panstwo polskie zabiera mi ponad 700 zł miesiecznie na poczet ZUS. To daje ~9000 zł rocznie, przez caly okres mojej pracy zawodowej bedzie minimum 360000 zł (bez uwzglednienia inflaacji). To pieniadze PSU W DUPE, nie pracuja i nie przynosza zysku. Po prostu wyrzucone w bloto.