Wpis z mikrobloga

@Adams_GA: Niekompletny wpis. Nie edytuje piszę tutaj. Pytałem jeszcze na facebook i dostałem informacje, że ten zapis:

3. Pracownikowi po ustaniu stosunku pracy przysluguje zgodnie z art 101 3 kodeksu pracy przez okres trwania zakazu konkurencji odszkodowanie w wysokosci xxxx,xx zł brutto miesięcznie płatne ostatniego dnia każdego miesiaca trwania zakazu konkurencji


Obowiązuje tylko wtedy gdy jestem bezrobotny, jeżeli przechodzę do innej firmy to nie będę dostawał co miesiąc x pln.
  • Odpowiedz
@Adams_GA: Czyli faktycznie, że jak pracuje od lipca 2014 na umowie 2 letniej, to i tak okres wypowiedzenia do sierpnia 2016 mam 2 tygodnie? Tylko to znaczy, że jak ktoś pracuje kilka lat to mu się nagle zmieniło 3 miesięczne wypowiedzenia na 2 tygodniowe?
  • Odpowiedz
@czlapka: tzn i tak nie można pracować na umowie na czas określony dłużej niż niecałe trzy lata Ale tak. wynika to z tego ze wcześniej do takich umów było 2tygodniowe wypowiedzenie a dzięki temu takie de facto pozostalo
  • Odpowiedz
@Adams_GA: dlatego byłem ciekaw co ty odpowiesz na ten temat.
Czyli niezależnie czy zatrudnię się w IT czy pozostane bezrobotny kwota odszkodowania powinna się pojawiać na koncie tak?
  • Odpowiedz
@Strzalka: no to zależy gdzie w IT. Ogólnie ocenianie konkurencyjności jest dosyć trudne. Po prostu nie możesz się zatrudnić u podmiotu który jest dla Twojego byłego pracodawcy konkurencyjny, czy to dlatego że działają na tym samym rynku czy też z innych względów.
  • Odpowiedz