Wpis z mikrobloga

@tbkAA: @nilhir: @LudzikIT: to teraz kto ma racje cytuje

Wygląda to tak, że nowy przepis nie działa wstecz, a staż pracy w rozumieniu nowelizacji art.36 jest liczony od dnia 22 lutego 2016, czyli nadal ma Pan dwutygodniowy okres wypowiedzenia; aktualnie Pana staż pracy w myśl nowych przepisów wynosi 3 dni, a dopiero 22 sierpnia 2016 (6 miesięcy po wejściu zmiany w życie) miałby Pan miesięczny okres wypowiedzenia.
@Strzalka: Proszę bardzo, przepisy intertemporalne się kłaniają

3. Przy wypowiadaniu umów o pracę na czas określony zawartych na okres dłuższy niż 6 miesięcy, w których przewidziano możliwość ich rozwiązania z zachowaniem 2-tygodniowego okresu wypowiedzenia, trwających w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy, stosuje się okresy wypowiedzenia, o których mowa w art. 36 § 1 ustawy zmienianej w art. 1 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.

Czyli stosuje się przepisy dot umów na
@Adams_GA: wrzucam tutaj bo żadnych wrazliwych danych nie ma:

Pytanie kieruje ponieważ stoję przed wyborem zmiany branży, z konstrukcji na IT. Mam kilka wątpliwości co do wypłacania odszkodowania. Mogę udostępnić cały dokument a poniżej wstawiam jedynie kilka punktów:

1. Pracownik zobowiazuje sie w czasie trwania stosunku pracy oraz po ustaniu stosunku pracy nie prowadzic dzialalnosci konkurencyjnnej w stosunku do dzialalnosci prowoadzonej przez pracodawce na rzecz innych pracodawców lub zleceniodawców dzialajacych w
@Strzalka: rozumiem że umowę już podpisałeś o zakazie konkurencji? Czy jeszcze nie? Co do pytań: średnio rozumiem czemu nie miałoby obowiązywać odszkodowanie? Obowiązuje nawet bez podania gdzie się pracuje, a jak mu odmówisz tej informacji to się narażasz co najwyżej na karę umowną. Co do 2 i 3 nie ma znaczenia czy wypowiesz czy Cię wywali bez wypowiedzenia i tak zakaz konkurencji obowiązuje i należy się odszkodowanie.
@Adams_GA: umowe podpisalem na początku pracy w firmie Luty 2015. Pytam dlatego bo gdybaliśmy z kolegami z działu, że forma odszkodowania działa dopiero od przepracowania całej umowy (3 lata), a że jak ja w trakcie 1,5 roku odejde to nie. Mam rozumieć, że moje rozumowanie było błędne?
@Strzalka: odszkodowanie należy się od ustania stosunku pracy które następuje z terminem wypowiedzenia w innym wypadku należałoby uznać że jest to ograniczenie uprawnień pracownika w zakresie wolności pracy i tego czy chce rozwiązać umowę czy nie, nie wspominając już o brzmieniu przepisu który jest dosyć jasny.
@Adams_GA: jeszcze jedno pytanko odnośnie odszkodowania co 24m. Uzyskalem taka informację, że gdy dam wypowiedzenie to:

ale to sie tyczy sytuacji gdybys nie mial zatrudnienia

nic w tej sytuacji nie dostaniesz, a im placisz kare tylko za naruszenia konkurencji