Wpis z mikrobloga

Przyszedł ten moment kiedy jestem zmuszony rozstać się z w211((,)). I tak się zastanawiam co kupić kolejnego. Coś powiedzmy tak do 18tys zł, benzyna+gaz(chyba że będzie taniej to mogę gaz sam dołożyć), coś mało awaryjnego i żeby po góra roku użytkowania dało się w miarę łatwo sprzedać bez dużego spadku wartości. Myślałem żeby dorwać coś z napędem na 4koła. Moje typy na tę chwilę:
-mitsubishi outlander(ale coś się nie mogę do niego przekonać, jakiś taki brzydki)
-jeep grand cherokee wj (nie wiem czy to dobry pomysł, ale podoba mi się ten amerykański kolos, no i w teren lekki też wjedzie)
-mercedes ml w163(dość ładny i nadal to gwiazda( ͡º ͜ʖ͡º))
Tak więc mirki co o tym sądzicie? Co odradzacie a co doradzacie(i dlaczego)? A może jeszcze jakieś inne typy?
#mercedes #jeep #mitsubishi #motoryzacja #samochody
  • 33
  • Odpowiedz
Mam WJ-ota 4.0 benzyna z gazem i jestem z niego bardzo zadowolony.
Za 18 tys będzie Ci jednak trudno kupić dobrego jeepa. Pamiętaj, że po zakupie czekać Cię będzie pakiet startowy czyli wymiana wszystkich płynów.
  • Odpowiedz
@bigger: no dużego tam wyboru w silnikach nie ma. albo 4.0 albo 4.7. szczerze nie znam się na jeepach i nie zabardzo wiem który lepszy. niby 4.0 lubi się grzać, tyle wiem. a co powiesz o w163?
@L_u_k_as: wiem, dla tego czekam aż mi go ktoś odradzi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@el_nino123: nissan był by dobrym wyborem gdyby nie licznik na środku deski. no co jak co ale tego to ja nie przeskoczę. nie potrafię jeździć z autami z licznikiem w tym miejscu.
  • Odpowiedz
@ImeNs: Ja Ci nie odradzę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Bardziej spodoba Ci się dźwięk 4.7 V8 ale w tych w wersjach HO mogą się przegrzewać skrzynie. 4.0 mają sześć cylindrów w rzędzie więc i dźwięk silnika będzie trochę inny. Najlepiej poczytaj sobie tutaj http://jeepnieci.pl/wj.html o modelu silnikach, skrzyniach biegów i napędach.
Myślę, że spodobałoby Ci się ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@L_u_k_as: z tymi jeepami to tak trochę chyba bardziej emocjonalnie podchodzę. wpisałem go na tę listę bo jak jeszcze dzieckiem byłem to zawsze mi się podobały te wielkie kanciaste "terenówki". i to by było takie trochę spełnienie dziecięcych marzeń, ale nie wiem czy rozsądne by to było( ͡° ʖ̯ ͡°) dla tego chyba bardziej liczyłem na to że ktoś mi je odradzi a nie zachęci( ͡
  • Odpowiedz
@ImeNs: W tych pieniądzach szału nie będzie tak czy siak, ale takie A6 C5 z rozsądną benzyną pod maską dałoby się ustrzelić w tej kwocie. Segment w zasadzie ten sam co W211, także nie powinieneś się zawieść, a w codziennej eksploatacji powinno być trochę przyjemniejsze od wspomnianych przez Ciebie samochodów.
  • Odpowiedz
@IlluminateEliminate: muszę się zastanowić nad twoją propozycją bo przyznam szczerze że nigdy nie pałałem miłością do audi. dla tego teraz się biję z myślami czy audi to słuszny kierunek
@L_u_k_as: myślałem o Foresterze. ale po przeczytaniu for i przejrzeniu portali aukcyjnych obawiam się że za 18tys nie dostane nic dobrego, i ponoć przy instalacji gazowej trzeba wyciągać silnik co 10tys do regulacji zaworów(prawda to?). tak trochę słabo bym
  • Odpowiedz
Coś jest na rzeczy z gazowaniem japońskich silników, że raz instalacja musi być zrobiona naprawdę dobrze i nie do każdego silnika założysz.
Jeepy akurat z gazem, żadnego problemu nie mają. Natomiast też gdybyś się zdecydował nie będzie wcale łatwo kupić.
  • Odpowiedz
@ImeNs: Kolega ma instalaccję BRC - najechane już 40 tysiecy, zakladalismy razem u jednego montera. Super się sprawuje - silnik jest bardzo fajny w jeździe jak i eksploatacji - to jeszcze modułowy white block volvo.

Ogólnie volva turbo dobrze pracują z LPG.
  • Odpowiedz