Wpis z mikrobloga

Bycie introwertykiem w dzisiejszych czasach jest #!$%@?. #!$%@?, czy ja zaczepiam obcych mi ludzi na ulicy (albo wydzwaniam do nich)? Nie da się spokojnie przejść 1 km przez miasto nie będąc zaczepionym przez jakiegoś #!$%@?. A to ulotki, a to jakiś żul - "panie daj", a to ludzie-maskotki zapraszają mnie do banku po kredyt i #!$%@? wie kto jeszcze. Kiedy w końcu wsiadam do swojego samochodu by udać się po robocie do domu i myślę, że to już koniec - nagle przypomina mi się, że muszę zatankować. Już wiem, że za jakieś 15 minut mój poziom #!$%@? znowu wzrośnie. Tankuję, idę do kasy. A tam:
- karta na punkty jest?
- nie.
- założyć?
- nie.
- polecam hotdoga.
- nie, dziękuję.
- polecam kawę lub herbatę.
- nie, dziękuję - chcę tylko zapłacić za paliwo z dwójki - to wszystko.
- mamy w promocji płyn do spryskiwaczy.
- chcę tylko zapłacić!
Umęczon wsiadam do auta. Włączam muzykę - po 30 minutach ufffff - jestem w domu. Witają mnie córki i żona. W końcu mogę porozmawiać z tymi, z którymi naprawdę mam ochotę rozmawiać, zaczynam się w końcu uśmiechać. Ale Ale - nagle dzwoni telefon:
- Dzień dobry, Genowefa #!$%@?ńska.
- Dzień dobry (chociaż na usta ciśnie się "Gienia weź #!$%@?!")
- zapraszam pana na pokaz super czadowych garnków, który odbędzie się w pańskim mieście i który na pewno pana zainteresuje....
[rozłączam się, zaś #!$%@?]
Takie telefony są nawet po 20, kiedy człowiek już ma naprawdę dość.... Ja #!$%@?ę - nie lubienie obcych jest męczące...
#gorzkiezale #heheszki
  • 37
@lionee: Mnie zadziwia, że jakieś szpece od marketinu uważają nagabywanie ludzi za skuteczna metodę wciskania swoich produktów. Nikt mnie nie namówił na nic, moja pierwsza reakcja to zakończenie rozmowy. Nie wiem na co oni liczą, że ludzie są tak samotni, ze nie mają z kim rozmawiać i zaufają ślicznemu panu w garniturku? No way.
@lionee: Telefon? Nie prosciej dac blokade na prywatne numery i nie odbierac od tych nieznajomych po 20?
Zdaje sie, ze mozesz spokojnie poblokowac tez numery spoza ksiazki telefonicznej wszystkie. Kiedys pisalem apke co robi tak w pewnych lokalizacjach i godzinach, albo podczas spotkan, ale ktos to skomercjalizowal, nazywa sie chyba ifthisthenthat.
@lionee:
Czy muszę zbudować #!$%@? wehikuł czasu i cofnąć się do lat '90 żeby wypić szybko kawę?? Cztery osoby 21 min, no #!$%@? ! Stoją w kolejce #rozowepaski z pierścionkami zaręczynowymi i jazgoczą, każda o czym innym... a z bitą śmietaną, a że zapłaci kartą, karta oczywiście nie działa, a że zapłaci telefonem, a że #!$%@?, a że stempelki zbiera. Do tego karta witaj, karta żegnaj, #!$%@? itp. i na końcu