Wpis z mikrobloga

Wrocilem po trzech tygodniach zwolnienia chorobowego do pracy. Od progu:

- Panie Postman, rozbiorka jest, ale szczesliwie laduje pan na swoim rejonie.

No to super.

- Tu prsze nowe warunki pracy do podpisania. Bedzie pan teraz zarabial 1900 brutto.

50 zlotych wiecej niz najnizsza krajowa, no ale super.

- Okazalo sie, ze dostanie pan dodatkowy dzien urlopu, tak na odchodne.

No i super, zawsze to mniej dzwigania.

- Pana zadania premiowe sa anulowane, bo i tak pan ich nie zrobi. Prosze sprzedac tylko znaczki a jakas premia sie znajdzie.

Wybornie.

A na koniec w sluzbowej kurtce, w ktorej nie chodzilem miesiac, znalazlem batona i 10 zlotych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To bedzie dobry dzien ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#postmanstories
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Old_Postman: serio listonosz dostaje najniższą krajową ? Myślałem, podobnie jak kolega, że minimalna to na okreś próbny co najwyżej a potem wraz ze stażem 2k netto minimum.
No ale zauważyłem taką tendencje, że w centrali sąsępy, które sięobeżrą a ludziom w terenie głodowe pensje się daje.
  • Odpowiedz
@Old_Postman: taki protip. Jak dostaniesz wypłatę postawi na kupon taki z kursem 6. Jak wygrasz będziesz mieć normalną wypłatę. Jak przegrasz i tak nie odczujesz różnicy bo to wegetacja
  • Odpowiedz
Czasami się zastanawiam, ile tych plusów jest danych po prostu ze współczucia.
Widzisz takiego skromnego listonosza, widzisz jego pensję i ... dajesz plusa; tak jakby otarcie chusteczką wilgotnego oka.
  • Odpowiedz
@oruniak: @NoMercyIncluded: @dorotka-wu: @polik95: @Shmit: @Harmonijka: @ceflon: @plumkajacy_kalafior: @eMaciek: @MasterSoundBlaster:

Do tych 1900 brutto dochodzi jeszcze 140 zł netto dodatku stażowego. A co do szanowania się, to na wszystko starczało. Żona też pracuje, praca na miejscu, bez dojazdów. Ja wiem, że tyle to większość przewala na k--s i panienki ale mi naprawdę dużo nie potrzeba :)

Możliwe, że
  • Odpowiedz