Wpis z mikrobloga

#reprap #druk3d #arduino #drukarka3d #druk3d #chwalisie

No i zrobiłem swojego cudaka do druku 3D :D Jak wiadomo, szału nie ma, dupy nie urywa, ale i tak najważniejszym kryterium była niska cena i możliwość zrobienia tego prostymi narzędziami. A i do najpiękniejszych drukarek tez nie należy. A poniżej wydruk medalionu z wiedźmina. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam @kwanty
Warus23 - #reprap #druk3d #arduino #drukarka3d #druk3d #chwalisie 

No i zrobiłem s...

źródło: comment_pThaCrFIpb4keajkd1xcci2cM0OZM7pO.jpg

Pobierz
  • 31
@wonsz_smieszek: Jakbym nie liczył rzeczy któe już miałem (jakieś stare panele podłogowe, zalegające profile 2x2 cm, części od starych drukarek, jakies stare wiatraczki) to wyszło mi gdzies koło 110 zł (silniki, stepsticki, arduino nano, prowadnice szufladowe)
@Warus23: Całkiem ładny. Pokaż jakieś nieudane wersje ;-) czyli za którym razem się udało. Spód nie jest płaski, uszy pod ostrym kątem więc podpory - jakiegoś softu użyłeś do dzielenia na warstwy - czy on robi podpory (nie wiem laik w 3D jestem).

Wypełnienie 100% czy pustki w środku? No i pochwal się jak długo się to drukowało.
@wonsz_smieszek: Jak będe miał chwile czasu to wezme to opisze na stronie u kolegi, jak coś to wrzuce dla zainteresowanych na mirko :D

Konstrukcja nośna na której się wzorowałem to jest stąd:
http://www.instructables.com/id/A-low-cost-3D-printer-with-basic-tools/
Reszta to moja inwencja twórcza.

Czasowo to nawet nie liczyłem, ale gdzies tak od zaczęcia budowy do aktualnego stanu to zeszło mi gdzieś tak miesiąc z przerwami na studia. Jakbky tak zebrać do kupy to może z dwa
@wonsz_smieszek: Płytka główna Sinaptec:
http://reprap.org/wiki/SinapTec
Bół tylko taki, że nie da się zrobił obłsugi kart SD ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Oprogramowanie Teacup:
http://reprap.org/wiki/Teacup
Niestety nie jest najprzyjemniejszy ale tylko taki pasuje do płytki

Program do modelowania prostych modeli: SKetchup z dodatkiem exportującym do STL

Program do cięcia modeli: Slic3r
CIężki do ogarnięcia do na początku, także polecam już go ogarniać

Program do sterowania drukarką: Ponterface

Niestety musiałem
via Android
  • 1
@wonsz_smieszek: Początkowe wymiary dobralem doswiadczalnie do posiadanych prowadnic. Podam wymiary ramy na której się to trzyma: szerokość 29,5 cm, długość 44 cm, wysokość 36 cm. Prowadnice o długości 30 cm pozwalają na wysuniętym ok 21 cm ale to musi być dobrze zamocowane żeby wykorzystać cały zakres.
Ja i tak większość rzeczy robiłem bez wcześniejszego planu bo jakoś nie lubię :P

Powodzenia, bo się przyda :P

P. S. Używanie ekierki lub czegoś
@Warus23: normalnie dużo czasu marnuję na planowanie, ale to jest chyba akurat taka rzecz, że można spróbować poimprowizować i najwyżej zmieniać wersję w trakcie :D

wrzuć gdzieś więcej fotek maszyny, no i popracuj nad instrukcją, póki pamiętasz wszystko :)
via Android
  • 1
@wonsz_smieszek: spoko. Mam zdjęcia z produkcji maszynki także wszystko będzie prawilnie :D

A co do planowania to lepiej przemyśleć coś 3 razy niż później poprawiać albo co gorzej zmarnować materiał :)

Może jutro zacznę opisywać budowę także jak coś to będę wołać :)