Wpis z mikrobloga

Pytanie do znawców volvo.

Dzisiaj, po przejechaniu 100 km (autostradą), zauważyłem niepokojący fakt. Mianowicie, po wrzuceniu biegu czwartego, usłyszałem nieprzyjemne chrobotanie. Czy ktoś poratuje sugestią, co może być przyczyną?
Zastanawiam się, czy to wina łożyska, czy może olej ze skrzyni leci... Wcześniej tego nie zauważyłem. Auto stoi w poziomym miejscu, jutro będę szukał ewentualnych plam.

#volvo #v40 #motoryzacja #pytanie #pomocy
  • 22
@kolegikolega: @klocu26: Dzisiaj zauważyłem jakieś plamki, więc prawdopodobnie olej leci ze skrzyni. Nie mogę tego napisać ze stuprocentowym przekonaniem, ponieważ jest deszczowo i nie byłem w stanie określić, jak świeże są te wycieki.
Po całonocnym odpoczynku skrzynia, po wrzuceniu felernej czwórki, nie hałasowała zbytnio. Wychwyciłem brzęczenie, ale w wyniku skupienia się i próby złapania tego dźwięku.
@czarnawrona: jeśli masz skrzynie m56, czyli że wstecznym koło 4, to może faktycznie synchronizator. Sprawdzałes poziom oleju w skrzyni? Powinieneś mieć coś na kształt motylka od strony chłodnicy (tam przynajmniej jest we francuzie), jak to odkrecisz to olej powinien powoli wyciekac albo przynajmniej być na krawędzi otworu. Może wystarczy po prostu uzupełnić braki
@kolegikolega
@klocu26: Jechałem przed chwilą, wybrałem się na obwodnicę, żeby posłuchać tego jeszcze raz. Co mnie bardzo zadziwiło, to brak jakichkolwiek niepokojących dźwięków. Biegi wskakiwały poprawnie, nie wybijało, żadnych złych objawów.
Przed odjazdem obejrzałem miejsce, w którym stało auto. Nie było plamy na wysokości skrzyni.

W poniedziałek udam się do mechanika. Będę miał mirko pod ręką.