Wpis z mikrobloga

Czeka mnie pracowity weekend.
Większość elementów poprzychodziła, można zacząć drukowanie pozostałych i składanie drukarki do kupy.
Po próbach narysowania swojej koncepcji, stwierdziłem jednak, że chyba trochę porywam się z motyką na słońce - na razie jestem jeszcze trochę za głupi w temacie. Zacznę, tak jak pisali niektórzy, od złożenia czegoś, co już jest wymyślone, żeby mieć jakąś bazę. No, może trochę zaadaptuję rozwiązanie do tych elementów które ja mam.

Plan jest taki:
- pożyczyłem od kolegi na weekend drukarkę i dostałem model kompletny w 90%, filament mam, drukuję elementy plastikowe;
- przy okazji inwentaryzuję jego sprzęt, patrzę czego mi brakuje i domawiam pozostałe elementy;
- buduję swój model, dostosowując do komponentów, które mam już w domu, może wprowadzę jakieś poprawki;
- chciałbym zacząć już coś wiercić i montować, ale chyba braknie mi weekendu.

A swoje rozwiązanie, to z wyeliminowaniem konieczności poziomowania stołu odkładam na później. Łatwiej będzie mi cokolwiek prototypować mając złożoną działającą drukarkę, niż tylko teoretyzować bazując na założeniach cadowskich.

Życzcie mi powodzenia i biere sie za robote!


#stark3d #drukarka3d #druk3d #cnc #diy
George_Stark - Czeka mnie pracowity weekend. 
Większość elementów poprzychodziła, mo...

źródło: comment_76t6ABKYKva7ac2x6BXhiQp74j9sM9Y6.jpg

Pobierz
  • 22
@mab122: A szczerze mówiąc nie wiem. Jeszcze nie mam kompletu, a tego co mam do tej pory nie sumowałem.
Fakt, że dużo rzeczy udało mi się odkupić z pracy jako odpad po cenie złomu, część pozostawało znajomym z innych projektów, to za przysłowiową flaszkę cy jakąś zaległą przysługę dostałem. Więc pewnie całkiem niedrogo. Szacuję, że z całością w 1k PLN powinienem się zamknąć.
Zrobię zestawienie kosztów w podsumowaniu. A w zasadzie
@hrumque: Takie akurat były z odzysku, a lepiej dać mniejsze niż większe, skoro i tak taniej. Do niedzieli mam nadzieję skończyć model i powinienem wiedzieć co mam, a czego mi brakuje. Miło, że proponujesz - jak przygotuję listę to się odezwę.
A miałbym już na szybko pytanie - nie wiesz, czy gdzieś w okolicy można kupić płyty z włókna węglowego 3mm cięte na wymiar. Jeszcze jestem jako napływowy i nie bardzo
Bo pręty, płyty aluminiowe i co tam jeszcze znajdę planuję wziąć z Harta - bo jest blisko.


@George_Stark: nie wiem jak z harta, ja biorę na zmianę z hurtowni metali kolorowych - albo na budowlanych, brama ta sama co Inpost i śmieci segregowane (tuż obok kępskiej), albo z Wspólnej (za DHLem jeszcze, koło centrozłomu czy jak to się tam nazywa). Ceny są przeważnie /2 - /3 w stosunku do cen takich
nie wiesz, czy gdzieś w okolicy można kupić płyty z włókna węglowego 3mm cięte na wymiar


@George_Stark: nie mam pojęcia, nie używam włókna węglowego. Jak się dowiesz, to daj znać, bo zawsze się może przydać. Ja to raczej sklejka ;) (drewdom na kępskiej) albo hips (różnie, też muszę znaleźć lokalnego fajnego dostawcę, bo brałem z PlasticGroup Dworska 2 ale tam zawsze na zamówienie, czekanie, marudzenie że tak mało, ogólnie słabo)