Wpis z mikrobloga

Co jest bardziej tuczące?

Picie dziennie około 4-5 szklanek mleka 1.5% czy picie 4-5 szklanek słodkich napojów typu Coca-Cola, tanie soki z marketów itp.?

Chodzi mi o to z czego człowiek się zrobi bardziej gruby i czy przerzucenie się na takie ilości spożywanego mleka dziennie jest w ogóle zdrowe.

Wołam ćwiczących na siłowni bo wy tam ogarniacie te diety i wartości odżywcze.

#dieta #mikrokoksy #silownia #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 14
@feniks_pn: no ale po co mi o tym piszesz? ja coś pisałam o laktozie i ladowaniu mleka cukrem? czytać nie umiesz ze zrozumieniem, czy za wszelką cenę chcesz komukolwiek udowodnić swoją rację?

btw nie porównuj przemysłowego mleka uht do surowego, nieprzetworzonego..
@Vojak: na mnie napoje to raczej działaja wysuszajace (im wiecej coca coli etc pije tym szybciej waga w dol) A mleko jak najbardziej tuczy ostro.
@Vojak: w ogole nie rozumiem zapytania? chcesz schudnac, przytyc, poleciec w kosmos? przesyt wszystkiego jest niezdrowy. Cola ma od cholery wegli, z czego wiekszosc to cukry proste. Od tego i od tego urosnie Ci dupa. Chyba, ze przestaniesz jesc I bedziesz pil tylko cole/mleko.
@feniks_pn: no to tak w skrócie wielkim..
kazeina, hormon wzrostu, może zwiększać ryzyko występowania cukrzycy typu 1 u małych dzieci + ogólnie ma działanie insulinogenne, odtłuszczenie pozbawia witaminy K, a brak tłuszczu ogólnie sprawia, że witaminy z mleka się nie rozłożą, ale oh wait, pasteryzowane i tak praktycznie jest ich pozbawione.
kolejną opcją jest to, że nic co przemysłowe nie jest zdrowe, ponadto przemysłowa krowa nie jest karmiona naturalnym dla niej