Wpis z mikrobloga

@domber: zeznania a donosy to może i dwie różne sprawy?? tylko że w zeznaniach mogą być donosy nie wiem o jakiej Ty bajce piszesz policja w tamtych latach naturalnie zmieniła tylko nazwę ja jako dzieciak bywałem tam dość często i wiem o czym mówię ba w dzisiejszych czasach na niektórych komendach patologia niczym z ZOMO! nigdy nie podpisałem zeznań które by obciążały mnie i moich kolegów a rozumiem że Ty podpisałeś
  • Odpowiedz
@wojciuck: to źle rozumujesz a do tego mnie obrażasz
ale masz racje doniosłem na siebie podpisując że więcej nie zrobię barykady - choć zobowiązanie to złamałem 1984 r
stawialiśmy barykadę z tymi samymi chłopakami koło budynku opery - więc możesz mi zarzucić jeszcze krzywoprzysięstwo :-D
  • Odpowiedz
" strachu wtedy dostaliśmy do podpisania zeznania i zobowiązanie że więcej tego nie zrobimy"


@domber: nie napisałeś że więcej tego nie zrobisz tylko " nie zrobimy" nie mam zamiaru Ci nic zarzucać :) sam Ty wiesz lepiej jak było, jak akurat jestem trochę młodszy i mam inne doświadczenia z policją w latach po "transformacji"
a tak w geście wyjaśnienia Ci sami Zomo byli późniejszymi komendantami Policji więc rzeczywiście ta transformacja była
  • Odpowiedz
@wojciuck: bo kumple tak samo podpisali że nie zrobią - jeden faktycznie na dwa lata trafił do bidula - u rodziców jego coś znaleźli ale myślę tak jak inni że nie miało to związku z polityką - ojca jego zamknęli i nigdy nie wrócił na dzielnicę
  • Odpowiedz
@wojciuck: osądzać zawsze jest łatwo po czasie - tak samo że Polacy kooperowali z faszystami i wydawali żydów ( tylko dlaczego tylu polaków zginęło za pomoc żydom )
różne są uwarunkowania i różne zastraszania Niemcom Czechom było łatwiej bo wiedzieli jak to zrobić - my przecieraliśmy szlak i kruszyliśmy mury i nam groziła interwencja i wojna poruszaliśmy się po polu minowym a oni po szlaku jaki wytyczyliśmy mogąc spokojnie go rozszerzać
  • Odpowiedz
@pakos: jak niby obalił ? sam ? był tylko twarzą, brakuje mu pokory, a to co się działo przy okrągłym stole oraz póżniej to zwykły zamach, zssr i tak się sam sypał, chodziło o to żeby dać człowieka który rozczuli innych bo jest tak naiwny jak reszta, a w tym czasie czerwone karły sobie nakryły dupy i byli nietykalni przez lata, no i jaka niby ta demokracja jest teraz jak nawet
  • Odpowiedz