Wpis z mikrobloga

Niech to wprowadzają jak najszybciej i niech nastąpi łapanka wszystkich Januszy z Allegroledami i tymi, którym światła mijania świecą dalej niż drogowe! (òóˇ)
Analizator świateł. Nowa broń policji wygląda na coś co faktycznie będzie miało bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo na drogach

Przy okazji ankieta ;)

#motoryzacja #samochody #policja #januszemotoryzacji
Pobierz mfind - Niech to wprowadzają jak najszybciej i niech nastąpi łapanka wszystkich Janus...
źródło: comment_lON3Y8kJHVtY7Ox97qI47S3D1kqivwHG.jpg

Co jest gorsze?

  • Ledy z Allegro 45.1% (1299)
  • Źle ustawione światła mijania 54.9% (1583)

Oddanych głosów: 2882

  • 71
Ostatnio widziałem typa, który w Lanosie miał niebieskie światła. XD

Nie xenony, nie bluevision or sth. Po prostu niebieskie jak jakies UV. :d
@Saeglopur: widzisz, tylko w Polsce jest całkiem sporo słońca i przez pół roku dzień jest na tyle długi, że większość ludzi nigdy by świateł włączać nie musiała. Poprzednie rozwiązanie, że światłami od 1 listopada było moim zdaniem dużo lepsze w naszym klimacie. Jakoś nasi sąsiedzi takich rozwiązań nie mają.

@bykubyk: widzisz, bo ja nie uważam, żeby w warunkach kiedy można jeździć na dziennych światła poprawialy bezpieczeństwo. Może po prostu nie
@Zielony34: szukaj na allegro, patrz żeby miał wybite na szkle obie homologacje i jak najwięcej lm. Zależnie od rozmiaru gdzies od 50zl zaczynają się sensowne

@mfind: zapomniałem o jeszcze jednej zalecie ledow. W samochodach, w których nie gasną światła po wyłączeniu zapłonu, powodują, że nie musisz pamiętać o samodzielnym włączeniu świateł, przez co nie dostaniesz mandatu za ich brak
@mfind: I jeszcze powinni karać za włączone halogeny podczas deszczu!


@Szo-: no chyba nie

Art. 30.

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto:


kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany:

włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie,
@mfind: kurea nie mogę sie doczeka aż połowa #!$%@? ch januszy straci dowody za swoje gowno ledy i ksenonowe światła w samochodzie sprzed 100 lat? Plaga #!$%@? plaga normalnie na codzień jest
@radziol: Zapomniałeś dodać "gdy widoczność jest mniejsza niż 50 m."
Ile razy w roku takie warunki się zdarzają? Raz, dwa?

Zacznij pokonywać 30k km rocznie to się przekonasz o używaniu halogenów w deszczu.