Wpis z mikrobloga

Niech to wprowadzają jak najszybciej i niech nastąpi łapanka wszystkich Januszy z Allegroledami i tymi, którym światła mijania świecą dalej niż drogowe! (òóˇ)
Analizator świateł. Nowa broń policji wygląda na coś co faktycznie będzie miało bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo na drogach

Przy okazji ankieta ;)

#motoryzacja #samochody #policja #januszemotoryzacji
Pobierz
źródło: comment_lON3Y8kJHVtY7Ox97qI47S3D1kqivwHG.jpg

Co jest gorsze?

  • Ledy z Allegro 45.1% (1299)
  • Źle ustawione światła mijania 54.9% (1583)

Oddanych głosów: 2882

  • 71
@mfind: mi ostatnio kolega się żalił, że mu lampy zaparowują bo sobie ksenony w lampach zamontował ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ma peugeota z soczewkami - oczywiście bez stabilizacji i spryskiwaczy. Na przegląd wkręca normalne żarówki...
@WszystkieFajneLoginySaZajete: dokładnie. Ja zakładałem Philipsa (najzwyklejsze H7 "vision") i świecą ponad rok. Jeżdżę całą dobę na światłach, zrobiłem w tym czasie około 30kkm i dalej świecą... Kosztowały trochę więcej, ale bez przesady z tymi kosztami.
@lasic01: to jest logiczne, bo mocniej świecące żarówki świecą krócej, a longlife świecą dłużej ale słabiej, wszystko rozbija się o ciśnienie w bańce

ja tam nie narzekam na zwykłe osramy, kwestia reflektora w dobrym stanie

a przepis o jeździe na światłach w dzień jest moim zdaniem doskonały, dużo łatwiej ocenić prędkość samochodu przy wyprzedzaniu mając dwa punkty na których trzeba się skoncentrować
@mfind: 'najśmieszniejsze' jest to, że wysokość świateł powinna być kontrolowana na przeglądach, a sami wiemy co się wyprawia na drogach... Ale Janusz ma skóry, giepeesy, zamiast kluczyka kartę, a wysokość świateł? a, co to? przecież świeco, a jak jebne ksenonami to trawa się jara na poboczu
@coo84: jak dla mnie to pal licho o te żarówki, ale jeżeli ktoś dużo jeździ to szybko siadają same reflektory - wypalają się odbłyśniki, szybko matowieją no i światło już nie jest takie jak powinno. Właśnie z jednego auta wysłaliśmy z ojcem lampy do regeneracji - 450zł komplet.
@karolp1993: ja mam 115k przejechane w astrze h i reflektory jak nówki sztuki świecą, nie wiem ile trzeba je wypalać żeby były zmatowiałe
chociaż są modele w których po 50k siadają odbłyśniki ale to wada fabryczna, chyba avensisy 2 tak miały i passaty b6
@ZajebbcieTrudnyNick: Co samopoziomujące? Nie musi być samopoziomowania, dopuszczalne jest poziomowanie ręczne.

6.2.6.2.1. W przypadku gdy do spełnienia wymogów określonych w pkt 6.2.6.1.1 i 6.2.6.1.2 niezbędny jest korektor ustawienia świateł przednich, takie urządzenie musi działać automatycznie.

6.2.6.2.2. Dozwolone są jednak korektory ręczne regulowane w sposób ciągły lub nieciągły (...)
@mfind: a idz pan w ...
Jak zwykle zrobią jakąś akcję pokazową albo łapankę, akcję wsparcia planu 500+ itp...

A codziennie widzę conajmniej dziesiątki aut/kierowców jeżdżących:
- całkowicie bez świateł (dziennych/nocnych/jakichkolwiek) bo się zapomniało albo ma się głęboko...
- grubo po zmroku na "ledowych dziennych" (z przodu, a z tyłu - ciemność)
- w smutną deszczową i śniegową pogodę na "dziennych", czasem nawet tak zaklejonych błotem i śniegiem (bo mniej się