Wpis z mikrobloga

Nowoczesnej do ideału dosyć daleko, ale jednak jest to partia, która najpewniej stąpa po ziemi ze swoimi postulatami wyborczymi. Jako jedyni W CAŁOŚCI głosowali przeciw lewackiemu rozdawnictwu 500+. Nawet posłowie Kukiza, mimo fenomenalnego wystąpienia z mównicy ich posła, podzielili się i 14 z nich zagłosowało za lewakowaniem.

Dziwi mnie postawa kuców w kwestii Nowoczesnej - najbardziej liberalna partia w Sejmie, która sprzeciwia się rozdawnictwu, a jest tak bardzo hejtowana. Quo vadis, Wypok?
#neuropa #polityka #bekazkuca
  • 90
@ghostface:

Pełno osób przewidziało już na rok wcześniej, że jak PO zacznie przegrywać, to przyjdzie znowu jakiś genialny, nowoczesny X, który będzie zgarniał liberalny elektorat


Od Leppera, przez Brauna (który nawet opisał ze szczegółami, jak to będzie wyglądać), po Michalkiewicza, i masa ludzi tutaj - na wykopie.
Ale wróćmy do meritum. Petru by ratował banki (#!$%@?ąc czy to dobrze czy źle) -> nie jest on libertarianinem i jest mu znacznie bliżej do keynsa niż to Hayeka-> i tu docieramy dlaczego kuce/libertarianie/piewcy wolnego rynku go nie popierają.


@kazelot91: Ratowałby banki w obecnej sytuacji prawno-ekonomicznej. Czasami trzeba schować ideały do kieszeni i robić to, co jest po prostu lepsze dla kraju, a nie na zasadzie "a nie mówiłem, teraz macie
od Korwina to nawet amator Kukiz jest lepszym politykiem, ja tylko odpowiadam na pytanie dlaczego libertarianie ( w tym ja) nigdy nie zagłosują na Petru.


@kazelot91: Czyli partia liberalna, ale nie ślepo podążająca za Hayekiem, jest gorsza od narodowo-socjalistycznego PiSu?

Ciekawe.
Liroy i medyczna marihuana, referendum w sprawie przyjęcia uchodźców - to już jest 100 oczek wyżej, niż to co robi Nowoczesna - chociaż w sumie o to nie trudno, bo nie robi kompletnie nic.


@ruszka: Przestań się dalej ośmieszać brakiem wiedzy :)
@rzep: Skąd się wziął PIS w naszej dyskusji- na PIS też bym nie głosował. Już prędzej ludzie tacy jak ja głosowali na wybranych wolnościowców z ruchu Kukiza czy na np członków CAS gdyby startowali w wyborach. Póki co nie ma partii dla ludzi z moimi poglądami.
Skąd się wziął PIS w naszej dyskusji- na PIS też bym nie głosował. Już prędzej ludzie tacy jak ja głosowali na wybranych wolnościowców z ruchu Kukiza czy na np członków CAS gdyby startowali w wyborach. Póki co nie ma partii dla ludzi z moimi poglądami.


@kazelot91: PiS się wziął stąd, że wielu użytkowników wykopu popierających Korwina zagłosowało na PiS w wyborach.
@lampanaftowa: w sumie racja, przecież nawet nie udają że mają program, oczytany Rychu nie ukrywa swojej wiedzy o historii, raz mu się zdażyło że zapomniał nad jaką ustawą pracuje od 3 miesięcy, każdy przecież o czymś zapomina. Miał przecież prawo samemu ogłosić się liderem opozycji, więc mu tego nie wytykajmy. Balcerowicza się nie wyrzekł, dzielnie bronił przed podłym i parszywym podatkiem banki i hipermarkety. Miał wobec tego prawo poskarżyć się u
@rzep: @kazelot91: Widzę że na wykopie istnieje potrzeba jasnych i prostych wypracowań ekonomicznych obalających wiernie powtarzanie i nieprawdziwe tezy. Jak tylko praca mi pozwoli obiecuje odnieść się solidnie do mechanizmu tworzenia pieniądze w gospodarce, a potem może dlaczego nie ma już parytetu złota.
@lampanaftowa: przecież Kukizowcy to nie partia, a klub czy inny twór w postaci ugrupowania, który przez to nie dostał subwencji powyborczych. Członkowie Kukiza reprezentują cały przekrój ideologiczny.
@ghostface: Oskarżanie kucy, którzy od wyborów są najmniej aktywnie, że przeszli na ciemną stronę mocy jest śmieszne. Kuce są nieaktywne, dlatego użytkownicy w większości są teraz propisowscy albo proneuropejscy.
@ghostface: I jeszcze ta hipokryzja ze strony neuropy. Grupa na wypoku, która była prosocjalna przed wyborami nagle broni wolność gospodarczą, a do tego zarzuca kucom zmianę poglądów. Jakie to smutne, że grupa, która ma być opoką RiGCz jest ordynarna, wulgarna i pełna hipokryzji.