Wpis z mikrobloga

@bumbon:
- Podnieśmy podatki, trzeba wesprzeć biednych!
- Ale wtedy biedny stwierdzi, że nie warto pracować
- Czasem nie znajdzie pracy bo jej nie ma!
- Nie ma pracy bo jej opodatkowanie jest zbyt wysokie

Tak w dużym uproszczeniu. Poza tym chciałbym pracować na siebie, a nie patologię pobierającą latami zasiłek, "bo nie warto za kilka stów więcej pracować" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@flaky: najbardziej mnie zdenerwowało jak ta minister rodziny wprost otwarcie powiedziała "państwo chce pomóc w wychowywaniu dzieci" , no ja pdl
albo oni serio wierzą , że ten idiotyczny program poprawi demografię, albo bezczelne i z premedytacją chcą sobie wyborców kupić

Efekt będzie taki, że wywalą kasę na te dzieci, a później te dzieci i tak wyjadą bo tu nie ma warunków rozwojowych.
@bumbon: Przecież właśnie w ten sposób kupili sobie wyborców, tym "programem 500+" czy jak inaczej ten patologiczny twór można nazwać. To dla budżetu prawie tak, jakby chcieli o kilka(naście) procent zwiększyć świadczenia dla emerytów i rencistów z niemożliwym do zrealizowania zwrotem.
Poza tym jakby powiedzieli wprost że tego nie wprowadzą to pewnie duża część ich "wyborców" nagle by wyszła na ulice "BO NAM SIĘ NALEŻY!!" (albo przynajmniej tak myślą; wg mnie
@d_vito: powoli zaczynam też w to wierzyć, bo jak napisałem typowy komentarz jadący po socjalistycznym #!$%@?, zostałem zaminusowany. Delikatnie bo delikatnie, ale jednak.

http://www.wykop.pl/link/3007839/#comment-34411507

Dawno nic mnie tak nie wkurzyło, jak program "500 zł na każdego gówniaka". Makabra, że w XXI wieku Polacy są nadal tak głupi. Niech ich PiS wyrucha, jak PO ich nie wyruchało, a ja zbieram kasę i wyjeżdżam.
@bumbon: może teraz tak, ale apogeum popularności ta partia ma właśnie teraz. Nie ma już innych punktów programu, które mogłyby się podobać ludziom, może jeszcze kwota wolna ale to wszystko. Teraz będzie koszenie ludzi z hajsu i zwiększanie zadłużenia. Za 4 lata nie będzie już tego programu, nie będzie też kasy. Ta partia sama się #!$%@? ze stołka.
Oczywiście - wierzą, że opodatkuje się złe korporacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@troodon: do czasu, tak jak ostatnio pokazała to sprawa z handlowcami we franczyznach, gdy okazało się że oni też podpadają pod definicję złej korporacji