Wpis z mikrobloga

Gdyby życie było tak proste jak 2+2=4...
Nie chcę tutaj pisać elaboratu ale niektórym ludziom wydaje się, że budżet państwa to jakaś magiczna kraina. Każda złotówka wydatków państwowych to jest NASZA złotówka - to nie jest żadne odkrycie ( chyba dla kogoś kto dopiero zaczął pracować na siebie). Którą kiedyś na coś wpłaciliśmy.
Jechanie na siłę (upraszczając wszystko) po socjalizmie to po prostu pewna odmiana #!$%@? umysłowego. Budżet się nie bilansuje od
  • Odpowiedz
@SuperStefan: akurat, że lisa #!$%@? to jest ogromny plus :d z resztą w podrównaniu do bronka dudełe nie wypada jakoś źle. Obaj są 100% za swoją partią i różnica jest tylko taka, że dudełe lepiej przemawia, lepiej wygląda i jest ogólnie bardziej ogarnięty
  • Odpowiedz
W państwowej TV (o ile już taka jest, bo lepiej żeby w ogóle nie było) to powinno się wywalać i dowalić karę w postaci miesięcznych dochodów *12 za taką podłą manipulację.
  • Odpowiedz
@SuperStefan: To sa akurat dwie rzeczy ktore mi sie tez podobaja (zwlaszcza zmiana prezydenta) ale... zmiana prezydenta nie byla podyktowana przez partie tylko wybory ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym to niestety jedne z nielicznych plusow aktualnych rządów; nie mówię że poprzednie były lepsze ale kurde, mogliby chociaż pokazać że zależy im na rządzeniu więcej niż 4 lata.
  • Odpowiedz
@maciekhtd: a niech PiS dowali podatków, srodatków i nie wiadomo czego, to za 3,5 roku nie będzie żadne kuhwa ,,nie chce mi się iść na wybory", i nie będzie 4,76 (ʘʘ)
  • Odpowiedz
za 4 lata wygra PO z programem 1000 zł na każde dziecko.


@bumbon: niewykluczone, że dzięki inflacji to 1000 zł będzie warte tyle co dzisiejsze 500 zł
  • Odpowiedz
@maciekhtd: podobna manipulacja- oglądałem jakies 2 dni temu na tvp wiadomości gdzie relacjonowali przyjęcie programu 500+ i puscili wypowiedź Rafała Wójcikowskiego z Kukiz15, tą gdzie jechał ostro po tym programie (była na wykopie). W tvp dali jeden kilku sekundowy urywek jak zwrócił się do PO i powiedział, że sami nic nie zrobili przez 8 lat by poprawić demografię.
  • Odpowiedz
Przepraszam bardzo, ale niby gdzie rząd może znaleźć "na to" (czymkolwiek jest "to") pieniądze jak nie w kieszeniach podatników? :D

No ja wiem, że obecnie są modne najróżniejsze śmieszkowe teorie ekonomiczne (np. że poprzez dawanie 500 zł na dziecko, albo 1500 euro na "uchodźcę", można uzyskać wzrost gospodarczy), ale pewnych spraw zwyczajnie nie da się przeskoczyć.
  • Odpowiedz