Wpis z mikrobloga

Nóż w kieszeni mi się otwiera na myśl o sponsorowaniu +500 patologi, uchodźców, cyganów itp.
Jedni z moich sąsiadów młoda para ona zarabia najniższą krajową 1350zł on na umowie również 1350zł + nadgodziny i inne fuchy, 800zł ale za to w domu jest gościem. Nikogo nie proszą o pomoc że jest im ciężko! Jako że są odpowiedzialni postanowili mieć jedno dziecko owoc swojej miłości. Dysponują budżetem ok 3400zł z czego muszą wyżywić dzieciaka, wynająć mieszkanie, kupić wyprawkę do szkoły itd. ale jak sami widzicie są bogaci więc im się nie należy 500zł bo niby z jakiej racji? Jak są zaradni, potrafią jakoś tam życie ogarną, starają się to w końcu mogą dorzucić pare "groszy" do drugich sąsiadów tych biedniejszych którzy mieszkają w mieszkaniu własnościowym po zmarłej babci on i ona nigdzie nie pracują, piją i czasem latem jagody sprzedają ich "wielka" miłość zaowocowała szóstką dzieci dzięki #pis ta "biedna" rodzinka będzie dysponowała budżetem 3000zł + wyżywienie dzieci w szkole, z MOPSu dostają węgiel na zimę oraz wyprawki do szkoły, szlachetne paczki, z UE dostają dotacje w szkole na artykuły potrzebne do szkoły, więc wychodzi na to że "rodzice" dostaną 3000zł kieszonkowego bo dzieci i tak wychowywała ulica. Po co pracować i się starać jak można przejść przez życie nie przejmując się niczym a i tak lepiej żyć niż z------------y głupi Kowalski
#dobrazmiana #polska #patologia #polityka
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AndrewSzusty: bez dwóch zdań podnosisz poziom dyskusji.

czego mam się wypierać? po prostu sprawdź sobie w słowniku słowo "analogia"


@paziu: rozumiem jego znaczenie, dlatego uznałem za niestosowne porównywanie kradzieży do robienia kolejnego dziecka. Nawet, jeżeli analogia dotyczyła
  • Odpowiedz
@jakuberas: hmmm.. swoją drogą ciekawe jak by wyglądało badanie nad zachowaniem "patoli" w dłuższej perspektywie czasu. Czaicie ? 3 tys zł. na rękę, darmowy internet, telewizja, mieszkanie, rachunki) i nagle tyskie z biedronki zaczyna kłuć w zęby i seba rozgląda się za Millerem w Piotrze i Pawle, a pod bramą dyskutują o najnowszej odsłonie FIFY na PS4 i czy Laskowski sprawdza się w roli drugiego komentatora xd

  • Odpowiedz
@AndrewSzusty: i wydaje mi się, że nie użyłem w tej dyskusji takiego sformułowania, że te 500 zł zwiększy dzietność, tylko że najtęższe głowy nie mogą dojść do porozumienia w tej kwestii. Nie znasz nie oceniaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@feniks_pn: idac Twoim tokiem rozumowania: "JAK MNIE NIE ZNIESIESZ GDY JESTEM NAJGORSZA TO NIE ZASŁUGUJESZ NA MNIE GDY JESTEM NAJLEPSZA, WIADOMO" ale okeej... cytując:

tylko dostaje pieniężną dotację na dzieci. Te dzieci będą Ci później płaciły na Twoją emeryturę.


jakie są nakłady na ten program? jeśli nie damy tych pieniędzy na dzieci to nie będą płaciły na emeryture? i tak będą, czyż
  • Odpowiedz
@Lilac: Tylko współczuć u mnie na wsi są takie dwie rodziny jedna ma czworo dzieci, druga pięcioro żadne z rodziców nie robi nawet do gopsu nie chodzą tylko specjalnie ktoś z gopsu musi im żarcie przywieź. Gdy jeden z lokalnych przedsiębiorców zaproponował pracę 0.5km od domu za ponad 2300 jednemu z ojców to go wyśmiał i na tym się skończyła jego praca.
  • Odpowiedz
@Lilac: Też mnie krew zalewa jak widzę patologię, która zaciera już rączki na 500+. O znajomej patologii kiedyś pisałam na mirko, o tu:
http://www.wykop.pl/wpis/13183433/mial-byc-krotki-wpis-o-sytuacji-ktora-mnie-dzis-sp/

Czwórka dzieci w domu (w sumie siódemka, ale trójka już z domu się wyprowadziła), czyli dostaną 1500 zł dodatkowo co miesiąc, a i tak już dostają mnóstwo od opieki: zasiłek rodzinny, pieniądze na podręczniki i wyprawki, żywność, ubrania (nie przypominam sobie żeby dla młodszych dzieciaków cokolwiek
  • Odpowiedz
@Kilroy88: Niestety nic właściwie się nie zmieniło. Może tylko to, że ojciec "gromadki" już nie pracuje na czarno, bo szef musiał zatrudnić go na umowę o pracę. Po prostu takie wymagania teraz na budowach (a dokładniej przy budowaniu dróg, oni się zajmują wykopami, układaniem rur itp.). Zarabia minimalną na papierze + "premia" do ręki. Z kolei najstarszy syn, czyli ten który w Polsce został i jak to pisałam "szwędał się
  • Odpowiedz
@Lilac: To niech dorobią trójkę i będą bogaci. To nie jest program socjalny, to jest program, który ma "namówić" ludzi na posiadanie więcej niż jednego dziecka. Chybiony, ale wytłumacz to idiotom u władzy.
  • Odpowiedz
@fryferykkompot: Nie, PIS chciał dac na każde dziecko, ale po wyborach zmienił zdanie i teraz opozycja chce wprowadzać ich program, który przed wyborami wyśmiewała. Taką mamy opozycję. Wiesz, paradoksalnie ten oryginalny pisowski program mógłby zadziałać. 1000zł na dwoje dzieci to sensowna dopłata do przedszkola dla jednego (drugie może w podstawówce), jakiś zatrzyk, by dorobić trzecie. Przy jedynaku znów 500 - dopłata częściowo do przedszkola, kolejne 5 stów, to już jakaś
  • Odpowiedz