Wpis z mikrobloga

Nóż w kieszeni mi się otwiera na myśl o sponsorowaniu +500 patologi, uchodźców, cyganów itp.
Jedni z moich sąsiadów młoda para ona zarabia najniższą krajową 1350zł on na umowie również 1350zł + nadgodziny i inne fuchy, 800zł ale za to w domu jest gościem. Nikogo nie proszą o pomoc że jest im ciężko! Jako że są odpowiedzialni postanowili mieć jedno dziecko owoc swojej miłości. Dysponują budżetem ok 3400zł z czego muszą wyżywić dzieciaka, wynająć mieszkanie, kupić wyprawkę do szkoły itd. ale jak sami widzicie są bogaci więc im się nie należy 500zł bo niby z jakiej racji? Jak są zaradni, potrafią jakoś tam życie ogarną, starają się to w końcu mogą dorzucić pare "groszy" do drugich sąsiadów tych biedniejszych którzy mieszkają w mieszkaniu własnościowym po zmarłej babci on i ona nigdzie nie pracują, piją i czasem latem jagody sprzedają ich "wielka" miłość zaowocowała szóstką dzieci dzięki #pis ta "biedna" rodzinka będzie dysponowała budżetem 3000zł + wyżywienie dzieci w szkole, z MOPSu dostają węgiel na zimę oraz wyprawki do szkoły, szlachetne paczki, z UE dostają dotacje w szkole na artykuły potrzebne do szkoły, więc wychodzi na to że "rodzice" dostaną 3000zł kieszonkowego bo dzieci i tak wychowywała ulica. Po co pracować i się starać jak można przejść przez życie nie przejmując się niczym a i tak lepiej żyć niż #!$%@?ący głupi Kowalski
#dobrazmiana #polska #patologia #polityka
  • 40
  • Odpowiedz
@feniks_pn: Narzekam bo to wszystko jest sponsorowane z moich pieniędzy!! Niech PiS i inni socjaliści #!$%@?ą się od moich ciężko zarobionych pieniędzy a jak chcą tak pomagać "biednym" to ze swojej kieszeni nie z mojej!!
  • Odpowiedz
@Lilac: No właśnie? Z jakiej racji im się należy 500, skoro mają tylko jedno dziecko?

Jak będą mieli drugie, to dostaną 500zl.

Skoro założenia są takie, że za większą dzietność obywatele są nagradzani, to chyba normalne, że jak nie ma dzietności, to nie ma nagrody?

Każdy by tak chciał dostać, a od siebie nic nie dać...

Nóż mi się jedynie w kieszeni otwiera, gdy widzę w jaki patologiczny sposób PiS wdraża
  • Odpowiedz
@Lilac: wyjedź na bezludną wyspę i odetnij się od ludzi zupełnie, przecież nie będziesz od kogoś zależny
@paziu: nikt nie kradnie, tylko dostaje pieniężną dotację na dzieci. Te dzieci będą Ci później płaciły na Twoją emeryturę. Żyjesz w społeczeństwie, nabierz trochę dystansu do świata. Nie dawaliby na dzieci to przejedli by na inne rzeczy. A pisanie, że to zasili patologie zahacza pod ignorancje.
  • Odpowiedz
@AndrewSzusty: nie rozumiem Was, macie swoje biznesy które funkcjonują na tym, że ktoś kupuje od Was produkty/usługi i macie ból dupy, że Wasi potencjalni klienci będą mieli więcej pieniędzy na wydawanie.
  • Odpowiedz
@feniks_pn: nie, po prostu ten program jest z dupy. on sie nawet kalkulacyjnie nie zamyka. po #!$%@? dawac skoro i tak przeciez dzietnosc sie nie zwiekszy. skoro sie nie zwiekszy to i wplywy do zus tez sie nie zwieksza
  • Odpowiedz
mieszkają w mieszkaniu własnościowym

z MOPSu dostają węgiel na zimę


@Lilac: Co to za mieszkanie, że im węgiel potrzebny. No i po drugie jak słusznie zauważył @ImperiumCienia te 500+ to nie jest socjal dla biedoty, tylko program do podratowania niżu demograficznego. Ta patola miała szóstkę dzieci przed tym programem i po nim nadal będzie miała tyle dzieciaków. A ta parka, która zdecydowała się na jednego gówniaka teraz zacznie myśleć o drugim
  • Odpowiedz
@ImperiumCienia: No o tym właśnie piszę. W domyśle to miał być program prodemograficzny.

Dlatego irytujące jest, że obecnie to sam PiS nie wie, czy to program prodemograficzny czy kolejne sponsorowanie patologii...
  • Odpowiedz
@AndrewSzusty: skąd ta pewność, że się nie zwiększy skoro najtęższe głowy nie mogą tu dojść do porozumienia ? Czaje, że komuś może się ten pomysł nie podobać - w pełni to rozumiem. Ja podchodzę do tego z dystansem. Może po prostu chodzi o sztuczne wpompowanie kasy do gospodarki, a może po prostu muszą powiedzieć B skoro powiedzieli A bo partie opozycyjne miały by kolejny powód żeby oczerniać PiS w mediach przez
  • Odpowiedz
@feniks_pn:

nikt nie kradnie, tylko dostaje pieniężną dotację na dzieci.

a gdzie napisalem, ze oni kradna?

Te dzieci będą Ci później płaciły na Twoją emeryturę.

jasne, tylko sa inne metody, zeby ulatwic mlodym posiadanie dzieci. wiadomo juz jak sie skonczylo palenie hajsu w gornictwie.

Żyjesz w społeczeństwie, nabierz trochę dystansu do świata.

alez mam, tylko po prostu brzydzi mnie wycieranie sobie mordy idealami.

Nie dawaliby na dzieci to przejedli by na
  • Odpowiedz
@feniks_pn: czujesz ze rodzice ktorzy normalnie pracuja oni zdecyduja sie na kolejne dziecko tylko dlatego ze dostana 500zl? mowisz to powaznie? sztuczne wpompowanie kasy do gospodarki??? tu tez mowisz powaznie? oddaj te pieniadze ludziom ktorzy na nie zapracowali wierz mi ze oni najlepiej beda wiedzieli jak wydac te pieniadze i rozruszac gospodarke zamiast dawac to ludziom ktorzy "hipotetycznie" zdecyduja sie na kolejne dziecko ktore jest baaaaardzo watpliwe...
  • Odpowiedz
a gdzie napisalem, ze oni kradna?


@paziu:

czyli jezeli bede narzekal, ze ktos kradnie i ma dzieki temu lepiej, niz ktos zyjacy uczciwie, to tez mam isc krasc? xD


@paziu: oczywiście teraz będziesz się wypierał że to porównanie miało inny, głębszy sens.

jasne, tylko sa inne metody, zeby ulatwic mlodym posiadanie dzieci. wiadomo juz jak sie skonczylo palenie hajsu w

gornictwie.

Spoko, są inne metody, które pewnie innym by się
  • Odpowiedz
@AndrewSzusty: tak. rozmawiajmy o polityce. Polityka jest poważna. To jest poważna dyskusja. ( ͡° ͜ʖ ͡°) proszę Cie.

edit: z bycia kucem się wyrasta ( ͡° ͜ʖ ͡°) (wcale nie posądzam któregokolwiek z Was o bycie zwolennikiem korwina)
  • Odpowiedz
@feniks_pn:

oczywiście teraz będziesz się wypierał że to porównanie miało inny, głębszy sens.

czego mam się wypierać? po prostu sprawdź sobie w słowniku słowo "analogia"

Spoko, są inne metody, które pewnie innym by się też nie podobały. Zawsze się znajdzie ktoś kto będzie narzekał. Nikt jeszcze nie wprowadzał takiego programu na taką skalę, to duże wyzwanie, nie obejdzie się pewnie bez błędów.

to po co pis #!$%@? o naprawie polski, skoro
  • Odpowiedz