Wpis z mikrobloga

PL to stan umysłu. Spieszę się na dworcu na przesiadkę. Schody ruchome ... Stoją dwie Karyny na całej szerokości poza nimi pusto. Mówię przepraszam, te nic. Stoją dalej tylko patrzą się na mnie teraz. Mówię że chce przejść i tłumaczę że stoimy po prawej a idziemy po lewej. No i zaczyna się pyskowanie z ich strony że schody ruchome są po to żeby na nich stać ( ͡º ͜ʖ͡º) Przrzeciskam się i idę w swoją stronę... słyszę dalej pyskowanie. Popukałem się w czoło i poleciłem im żeby zapoznały się z zasadami kulturalnego zachowania się na schodach ruchomych... #takaprawda #pkp #schodyruchome #karyna #takbylo
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Partyzant91: Oczywiście że po schodach ruchomych się wchodzi. Dzięki temu sumujemy wektor naszego ruchu, wektor ruchu schodów i wypadkowa jest znacznie większa niż normalnie ;)
  • Odpowiedz
nie wiem jak jest u was na wioskach, ale u mnie w centrach handlowych i dworcach się na ruchomych schodach stoi


@Partyzant91: W wiosce zwanej Warszawa na ruchomych schodach się idzie z lewej i stoi z prawej strony. A jak nazywa się twoja wioska?
  • Odpowiedz
@szczurek_87:

No i zaczyna się pyskowanie z ich strony że schody ruchome są po to żeby na nich stać ( ͡º ͜ʖ͡º)

Bo są.

Chociaż nie neguję, że kretyńska etykieta nakazuje zrobić przejście z lewej i powinny były stać z prawej.
  • Odpowiedz
@Partyzant91: @Dutch: Jesli dobrze kojarze, to ruchome schody zostały wynalezione, zeby przyspieszyć chodzenie. Tylko potem się okazało, że ludzie to leniwe #!$%@? i zamiast wchodzić szybciej, to zaczeli na nich stać.
  • Odpowiedz
@FrauWolf: nie.
Schody ruchome zostały zaprojektowane oryginalnie jako "pochyła winda", pierwotnie w celach rozrywkowych.

However, the escalator began as an amusement and not as a practical transport. The first patent relating to an escalator-like machine was granted in 1859 to a Massachusetts man for a steam driven unit. On March 15 1892, Jesse Reno patented his moving stairs or inclined elevator as he called it. In 1895, Jesse Reno created
Dutch - @FrauWolf: nie.
Schody ruchome zostały zaprojektowane oryginalnie jako "poch...

źródło: comment_AJbqygPBGKoAIvb5eRxICBOhTiIpZq0T.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Partyzant91: Przyspieszony instruktaż obsługi schodów ruchomych:
1. ZAWSZE STOI SIĘ PO PRAWEJ STRONIE
2. Schody ruchome w ciągach komunikacyjnych np. w metrze czy na dworcu mają na celu ZWIĘKSZENIE PRZEPUSTOWOŚCI SZLAKU, czyli po nich się IDZIE.
3. Jeśli jesteś starszy/chory/masz zły dzień, STAŃ PO PRAWEJ STRONIE i dopilnuj, że nie blokujesz np. torbą lewej części.
4. W centrach handlowych schody ruchome montowane są dla wygodny klienta, więc to
  • Odpowiedz
Dopóki Cejrowski nie nagrał o tym filmu to nikt sie nie przepychał na schodach xd
Schody ruchome mają wyższy stopień, jest to nieergonomiczne do wchodzenia po nich, ale lewa wasza, siłą nie trzymam
  • Odpowiedz
  • 1
@Partyzant91: widzisz, a na przyklad na schodach ruchomych w londynie masz zasade stay on the right, i co doslownie 2m zjazdu tabliczka przypominajaca gdzie masz stac a gdzie isc oraz komunikaty glosowe
  • Odpowiedz
Schody ruchome to mały #!$%@?. To tylko część większego problemu pt. "Ludzie nie potrafią chodzić". #!$%@?, chodnik szeroki na dobre kilka metrów, a i tak jakimś pieprzonym cudem idą dwie osoby i ni #!$%@? nie da się przejść. Pasy - nie może, no nie może być tak że ludzie trzymają się prawej strony, tylko jak zapali się to zielone to ława ludzi wchodzi w siebie ocierając się i szturchając wzajemnie. Chodzi się
  • Odpowiedz