Wpis z mikrobloga

Witajcie mirki z #programowanie.
Postanawiam zakładać nowy tag - #500dayschallenge. W tym czasie chcę się nauczyć programowania praktycznie od zera, bo jednak coś tam potrafię, aż do takiego stopnia, że będę mógł podjąć się pierwszej pracy w jakimś mieście w Polsce.
Plan nauki jest taki - C# -> .NET / coś na android A POTEM EWENTUALNIE HTML/CSS/PHP + JS (jak zdążę). Zależy wszystko od tego jak spodoba mnie się C#, a czytałem dużo, że aby zrozumieć programowanie, to jest dobry język na początek.
Dodam, iż interesuję się właśnie webdevem oraz chciałbym wypuścić kiedyś apkę na androida, tak więc wybór w sumie dobry, a jak nie - to możecie napisać.
Plan nauki? 2-3h dziennie przez cały tydzień, a w wakacje 5-8h. Na bogato. Dodatkowo codziennie jeszcze dodaję 1h angielskiego, co również jest bardzo ważne.
Mam nadzieję, że jak mi coś nie wyjdzie, to pomożecie :))
A tymczasem zapraszam wszystkich chętnych do obserwowania #500dayschallenge albo dołączania się do niego!
Zapraszam!

#naukaprogramowania #naukaangielskiego #php #csharp
Pobierz
źródło: comment_2lzIqrJfx8lKxnSnbtv6NeRTTDrcAfxd.jpg
  • 53
@DobryProgramista: poprzegladaj ogłosznia pracy i zobacz jak się grupują wymagania, bo nauka wszystkiego po trochu nie ma sensu. trzeba sie skupić na jednej dziedzinie :) poki co mozesz zaczac od sql bo to wszedzie jest potrzebne
@DobryProgramista: Trochę zły wybór języków do celu. Jeżeli webdev, to html, css, javascript plus wybierz coś spośród: ruby, python, php (ostatniego nie polecam). Później dojdziesz do javy, w której pisze się apki na androida i również backendy do stron (duże zarobki tutaj)
@DobryProgramista: Poucz się podstaw C#/.NET i jeżeli insteresuje Cie webówka to dalej ucz się ASP.NET MVC, a obecnie już ASP.NET Core, dalej równocześnie HTML/CSS i bardzo bardzo duży nacisk kładłbym na JavaScript. Jest bardzo dużo stron gdzie możesz poćwiczyć programowanie jak spoj pl czy codewars. Jak nie znasz https://www.codecademy.com/ to nawet od tego możesz zacząć.
@Nocnik123: Ciezko powiedziec ile dokladnie czasu. W gimnazjum napisalem pierwszy program. To byl chat w Delphim. Samym jsem zainteresowalem sie jakos po maturze. Pozniej po roku poszedlem na miesiac bezplatnych praktyk i po nic od razu zattudnilem sie zdalnie zeby ogarniac rowno ze studiami. Te 3 tys to niby jest srednia krajowa ale jesli jestes programista ktory zarabia 3tys to znaczy ze jestes poczatkujacy. W tej branzy bez problemu mozna dostac