Wpis z mikrobloga

@panoski: no właśnie. Ja na przykład chciałem w związku z tym dwa razy kliknąć, że powyżej 4, żeby wyszło łącznie powyżej 8. Ale się nie dało.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fortheworld: netto na umowę o pracę i na działalność gospodarczą różni się jakieś 2x. do tego jeszcze kwestia urlopów, chorobowego, premii, wymiaru pracy i wielu innych. Dużo lepszym wyznacznikiem byłoby połączenie systemu amerykańskiego i europejskich realiów podatkowych i wprowadzenie mówienia o wynagrodzeniach w stylu "ile rocznie zostaje po odjęciu wszystkich podatków i kosztów pracy". Pojęcie kosztów pracy też może być różnie rozumiane ale i podobnie benefity na umowie o pracę jak
@cadcadcad: Jak już będzie miał pełne prawo to sobie prywatną praktykę otwiera i kosi 100 pln od pacjenta (za 15-20 minut) bez kasy fiskalnej. Przyjmie sobie 6-8 osób dziennie i i ma dodatkowe kilka tysiaków miesięcznie.
@su1ik: Coś tu nie gra. Jak na polskie warunki zarabiam b. dużo, ale nie wiedzieć czemu lekarze mają lepsze samochody ode mnie.... Fakt, faktem fanem motoryzacji nie jestem, ale jednak...
@su1ik: Coś tu nie gra. Jak na polskie warunki zarabiam b. dużo, ale nie wiedzieć czemu lekarze mają lepsze samochody ode mnie.... Fakt, faktem fanem motoryzacji nie jestem, ale jednak...


@arek93298: wielu lekarzy pracuje na własnej działalności gospodarczej. Samochód w leasing, wrzucasz to w koszta, odkupujesz za pół ceny. Będąc na działalności gospodarczej i zarabiając ponad 4,5k+ nie opłaca się nie wziąć samochodu w leasing :).
@arek93298: @krejdd: dokladnie tak, samochody w leasingu bo nie znam szpitala ktory zatrudnialby lekarza na umowe o prace i trzeba tez z tej sytuacji jakies korzysci czerpac. Szpitale zrzucaja cala odpowiedzialnosc (nawet organizacyjna) na lekarza, ktory reczy za to calym swoim majatkiem- odbiegajac od tematu. Z 1 pensji w panstwowej sluzbie zdrowia to lakarza nie byloby stac na godne zycie, a co dopiero samochod. Zarabia sie dopiero po godzinach, prywatnie,
@arek93298: powiem Ci, ze na kilku oddzialach w Polsce calkiem niedawno to sie juz stalo. Poczytaj sobie w internecie. Nawet w wiadomosciach/panoramie mowili o tym. Nasz oddzial funkcjonuje tylko dlatego, ze mamy super kierownika, ktory zdrowie traci na walce z dyrekcja szpitala zwalczajac coraz to nowsze absurdy. Gosciu ma mega wiedze i podjescie do ludzi. Tylko to trzyma ekipe. Jak on odejdzie to sie to skonczy bo nie ma nowych chetnych