Wpis z mikrobloga

Moja kuzynka dzisiaj pokazywała mi coś w książce z angielskiego, a tam taki tekst "jak będzie wyglądał świat w 2015?" napisany z 10 lat wcześniej. Chodziło o to, żeby pokazać, jak ludzie myśleli, że będzie wyglądała przyszłość. Wiele rzeczy się sprawdziło, niektóre nie - wiadomo. Więc ja, człowiek z natury refleksyjny, postanowiłem Was zapytać Mireczki jak (na poważnie) widzicie świat w 2026? Chodzi mi głównie o kwestie polityczne, relacje państw, nastroje społeczne...:)
#swiat #polska #rozkminy #przyszlosc #polityka #4konserwy
  • 4
@whysooseriouss: obalenie rządów Niemiec i Francji, konflikt z muslimami (być może czysto religijny, jeżeli ludzie nie zmienia swojego podejścia na temat "uchodźców") rozpad UE, Rosja przejmie tereny Ukrainy na których aktualnie toczy się wojna (możliwe że w ramach porozumienia), kraje Beneluksu będą muzułmańskie, ciężko mi powiedzieć coś na temat relacji USA i Chin, bo zbytnio się w ten temat nie zagłębiam. Australia dalej będzie miała #!$%@? na wszystko.
@TheSjz3: > Australia dalej będzie miała #!$%@? na wszystko.

Haha :D

Cóż, ja widzę Niemcy totalnie zniszczone przez uchodźców, ciągłe rozruchy na ulicach, co jakiś czas jakieś bomby. Angela gdzieś w ukryciu. Francja podobnie, choć w mniejszym stopniu. Dużo walk religijnych, przypadki także w Polsce.

Polska pod rządami lewicy (wedle mojej zasady, która mówi, że nastroje społeczne - jak na przykładzie epok - idą na krzyż). Pracy jak nie ma, tak
Australia dalej będzie miała #!$%@? na wszystko.


@TheSjz3: Nie będzie. Australia ma wyjątkowo niekorzystne położenie w obecnej sytuacji. Jest uzależniona od handlu morskiego i jednocześnie stoi militarnie po stronie USA (mają tam swoje bazy). Jeżeli Chiny wygrają zimną wojnę na pacyfiku, a prawdopodobnie wygrają, to Australia będzie musiała albo uznać się za wasala Chin (co będzie raczej jednoznaczne z wypowiedzeniem posłuszeństwa UK) albo będzie #!$%@? jak żadni Azjaci jej nie #!$%@?.