Wpis z mikrobloga

zacznij wreszcie malować tuszem i piórem (lub pędzlem) do tego.
1. cena zestawu to jakieś mniej niż 10zł rękojeść, stalówka, tusz
2. efekt będzie lepszy niż szarpanie cienkopisem
3. najlepszy możliwy efekt przy tak niskiej kwocie
4. jeden z lepszych efektów graficznych jakie może uzyskać rysownik przy pomocy jednego narzędzia do właśnie pióra do rysowania
5. wymaga treningu ale prace wychodzą jeszcze lesze
@PanRatel: Wiem że do mnie.
Z tym, że piórko i tusz wymaga większej wprawy. Problem z tym poszarpaniem jest głównie taki, że rysuję wszystko w szkicowniku (ten rysunek rozpoczął nowy) a że jest on dość gruby (2,7 cm) to ręka mi nie idzie płynnie i gładko (pomijając to że mi się zawsze ręce trzęsą). Więc poza tuszem i piórkiem musiałabym kupić dobry blok do tego więc koszt znacznie by się podwyższył
@blondeblossom: nie musi być blok. możesz ćwiczyć na papierze o gramaturze 150-200 czyli zwykłym drukarkowym. ja nie ćwiczyłem 2 miesiące... eh D: ani rysowania anatomii i zaczyna to do mnie docierać że miałem to robić.
@blondeblossom: Teraz robią takie świetne kreślarskie pisaki, markery i cienkopisy, że moim zdaniem nie ma się co babrać z tuszem. Chyba, że chcesz uzyskać coś więcej niż czysty lineart, wtedy można potraktować tusz trochę jak farbę.
@innigri: Dzięki :)

@PanRatel: Ej mam taką! Tylko nie pomyślałam o niej xD

Kiedy znowu zagramy w puzzle?


@t27z: Nie pamiętam żebyśmy kiedyś grali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@sohee: No ja właśnie używam kreślarskich. Sakura micron, farbel castel jak nie ma innych to snowman. Po prostu mam niewprawioną rękę.