Wpis z mikrobloga

Oddam w dobre ręce interfejs muzyczny na USB - Roland Duo Capture mk2. Przydatny na przykład do nagrywania gitary, mikrofonu i innych urządzeń wejsciowych w przypadku braku wejscia line-in (wszystkie mac booki pro 13/ air). :-) Działa pod OSX i Windows (na Linuxie nie sprawdzałem).
Losowanie jutro po pólnocy za pomocą mirkorandom. Zielonek nie dotyczy.
#rozdajo #muzyka
u.....n - Oddam w dobre ręce interfejs muzyczny na USB - Roland Duo Capture mk2. Przy...

źródło: comment_AUI9cueDBp8XODgDKpdFs2ggArHiJhnW.jpg

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
@sensi: Nie ma zadnych opoznien zarowno na Rolandzie z rozdajo jak i na Focusrite Scarlet, z tym, ze ten drugi jest z wyzszej polki i dwa razy drozszy (ma 2x XLR, metalowa obudowa itp). Na moim MacBook Pro mid 2014 z core I5 (OS X) jak i na desktopowej windzie z Core I7 6700K nie ma najmniejszych problemow z Rolandem i Focusritem. :)
@Matioz: @ddaapp: Trzymam was za slowo i na pewno sie upomne.
@Ph3n0m: @analogowy_dzik: Teraz juz sie nie moge wycofac niestety bo tylu wykopkow sie napalilo na ten interfejs ze nieuczciwym by bylo z mojej strony go teraz sprzedac. A te 2 stowki nie robi roznicy. :) Slowo sie rzeklo
@pr0lame: Skislem xD
@Kocurion: Odezwij sie na PW. :-)
@Shelsing: @Gregorito: nowy interfejs z tego rozdajo to ok 300 zl. Focusrite Scarlet 2/2 dwa razy tyle (ok 600) ale to juz zupelnie inna bajka. Zalaczam zdjecie Focusrite ktory posiadam. Wystarczy core I5 (na slabszym sprzecie
u.....n - @sensi: Nie ma zadnych opoznien zarowno na Rolandzie z rozdajo jak i na Foc...

źródło: comment_7vwzpAIaEegYdhnm0fPOikdAfNMICK5M.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ulversson: nie wiem czy w mk2 coś poprawili ale u mnie w jedynce line out strasznie szumi oraz interfejs zbiera nawet uderzenia w biurku (nie wiem czy tam mikrofon czy jaki wał). Może to wina mojego interfejsu, może nie.

W każdym razie szanuje za rozdajo bo tanie rzeczy to nie są
  • Odpowiedz
@ulversson: Ten Roland nie wymaga dodatkowego zasilania, co nie? Wystarczy mu 5V po USB czy się mylę?

A tak z ciekawości, to ten Focusrite nie ma za cienkiej impedancji na wejściu Hi-Z pod gitarę, bo producent bardzo nie chce podać tej wartości w specyfikacji. Dynamika nie kuleje za bardzo? Podłączasz gitarę bezpośrednio czy przez cos co ci robi za DI-boxa?
  • Odpowiedz
I wszyscy teraz skomlą że by im się przydało XD
Powiem jedno: MIRKORANDOM. Nic nie dostaniecie za swoje żebranie.
Jeśli wygracie, to pokażecie że się przydało, ale jeśli nie, to nikogo nie obchodzi że "jeszcze nigdy nic nie wygraliście i akurat chcieliście coś nagrać". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ulversson: Ogólnie też czaję się na Focusrite ale raczej coś bardziej tańszego, czyli pewnie Solo. No chyba, że szczęście dopisze ;)

P.S. Nie wiedziałem, że mamy aż tyle mirków zapalonych nagrywaczy w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@glupiekonto: Nie narzekałem na mk2, choc tak szczerze to dlugo go nie pouzywalem bo potrzebne bylo cos z wieksza iloscia wejsc (piec nagrywam jak w studio czyli przez wejscie XLR + mikrofon studyjny zatem w domu jest dosc glosno) dlatego szybko przerzucilem sie na Focusrite 2/2.
@fryxon: Focusrite 2/2 :) serio w tej cenie, z wiekszą iloscią wejsc niz 1 nie ma lepszego, przynajmniej do amatorskich nagran, ale
  • Odpowiedz